joomla templates top joomla templates template joomla

Wpłynęło zgłoszenie dotyczące zanieczyszczenia chodnika przy ul. Sienkiewicza w Grudziądzu węglem. Straż Miejska informuje, że kupując materiał opałowy należy pamiętać, aby jego dostarczenie nie miało negatywnego wpływu na czystość

info: Straż Miejska/Grudziądz; foto: Zarząd Dróg Miejskich włącz . Opublikowano w Grudziądz kryminalne

 
W ostatnich dniach do dyżurnego Straży Miejskiej wpłynęło zgłoszenie dotyczące zanieczyszczenia chodnika przy ul. Sienkiewicza. Wysłani na miejsce strażnicy stwierdzili, że przed jedną z posesji został wysypany węgiel zakupiony przez mieszkańca tej ulicy w celach opałowych.
 
Podczas okresu grzewczego nie wyeliminujemy zakupu materiałów opałowych, jednakże powinniśmy pamiętać na spoczywającym na nas obowiązku utrzymania czystości i porządku na chodnikach wzdłuż naszych nieruchomości.
 
 
Zakupując materiał opałowy starajmy się, aby jego dostarczenie do miejsca składowania w naszych piwnicach nie miało negatywnego wpływu na czystość oraz wygląd, szczególnie remontowanych wcześniej chodników. Zabezpieczmy je poprzez wysypanie materiału opałowego na wcześniej wyłożoną plandekę lub grubszą folię. Tak wysypany opał nie powoduje zanieczyszczenia chodnika i skróci nam czas późniejszego sprzątania.
 
Włodarze naszego miasta pomimo trudnej sytuacji finansowej poprzez remonty ulic i chodników starają się aby starówka i jej przyległe ulice były wizytówką naszego miasta.
 
W związku z powyższym, apelujemy do wszystkich mieszkańców, aby wspólnie i odpowiedzialnie dbać o czystości i wizerunek naszych ulic i chodników, gdyż przepisy kodeksu wykroczeń oraz ustawy o utrzymaniu czystości i porządku nakładają na nas taki obowiązek.