joomla templates top joomla templates template joomla

Zatrzymano rozbójników w Grudziądzu. Napadli na 19-latka, pobili go i ukradli saszetkę z dokumentami. Sprawcami okazali się mieszkańcy Grudziądza w wieku 21 i 23 lat

info: Policja, Grudziądz włącz . Opublikowano w Grudziądz kryminalne

Grudziądzcy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy napadli na 19-latka, pobili go i ukradli saszetkę z dokumentami. Sprawcami okazali się mieszkańcy Grudziądza w wieku 21 i 23 lat. Decyzją Sądu zostali aresztowani na 3 miesiące.
 
 
Do zdarzenia doszło w miniony weekend. Do zaparkowanego samochodu na Błoniach Nadwiślańskich podeszło dwóch mężczyzn i od 19-letniego kierowcy zażądali pieniędzy. Gdy ten im odmówił, zaczęli okładać go pięściami, a następnie zabrali saszetkę którą miał przewieszoną przez ramię.
 
 
Grudziądzcy policjanci od razu rozpoczęli poszukiwania za w/w. Gdy funkcjonariusze patrolowali kolejne ulicę, dyżurny grudziądzkiej jednostki otrzymał zgłoszenie, że na stacji benzynowej niedaleko miejsca zdarzenia, dwóch młodych mężczyzn ukradło produkty spożywcze. Okazało się, że są to te same osoby, które chwilę wcześniej zaatakowały 19-latka. 
 
Policjanci zatrzymali napastników kilka ulic dalej. Okazali się nimi dwaj grudziądzanie w wieku 21 i 23 lat, którzy byli doskonale znani stróżom prawa ze swych wcześniejszych konfliktów z prawem. Dodatkowo jeden z napastników był poszukiwany listem gończym za kradzieże. Obaj mężczyźni trafili do policyjnej izby zatrzymań, a następnie doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Grudziądzu, gdzie usłyszeli zarzut rozboju.
 
 
 
Wczoraj (19.08.2019) Sąd Rejonowy w Grudziądzu zdecydował o ich tymczasowym aresztowaniu na okres 3 miesięcy. Za rozbój kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do 12 lat więzienia.