joomla templates top joomla templates template joomla

Czołowe zderzenia samochodu osobowego i ciężarowego w Kłódce pod Grudziądzem. Kierowca osobówki na łuku drogi nie dostosował prędkości, zjechał na przeciwny pas ruchu i doprowadził do zderzenia

info: KMP, Grudziądz włącz . Opublikowano w Grudziądz kryminalne

 
We wtorek do zderzenia osobowego volkswagena z ciężarowym mercedesem doszło na drodze krajowej nr 16 w miejscowości Kłódka. Na szczęście nikt nie odniósł poważnych obrażeń.

We wtorek 19 maja krótko przed godziną 13:00 oficer dyżurny KMP w Grudziądzu otrzymał zgłoszenie, że na drodze krajowej nr 16, w miejscowości Kłódka doszło do zderzenia samochodu osobowego marki Volkswagen i ciężarowego mercedesa.
 
 
Na miejsce wysłano policjantów, strażaków oraz pogotowie ratunkowe. Mundurowi ustalili, że kierujący volkswagenem - 20 letni mieszkaniec powiatu grudziądzkiego, poruszał się z kierunku Łasina w kierunku Grudziądza.
 
 
Na łuku drogi w prawo nie dostosował prędkości do warunków ruchu, zjechał na przeciwny pas ruchu i zderzył się czołowo z kierującym mercedesem, który poruszał się w przeciwnym kierunku. Droga przez kilkadziesiąt minut była zablokowana. Pomimo, że siła zderzenia była bardzo duża, nikt nie odniósł poważnych obrażeń ciała.

Funkcjonariusze zatrzymali fakultatywnie uprawnienia do kierowania za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym i skierowali wniosek o ukaranie do Sądu. O zakazie prowadzenia pojazdów zdecyduje Sąd. Sprawcy wykroczenia grozi grzywna do 5000 tyś. złotych.