joomla templates top joomla templates template joomla

Pomylił domy? Kiedy złapała go policja okazało się że ma 3 promile. Policję zawiadomił sąsiad posesji, na której harcował włamywacz

info: Policja, Grudziądz włącz . Opublikowano w Grudziądz kryminalne

W środę grudziądzcy stróże prawa zatrzymali 36 – letniego mężczyznę, który usiłował włamać się do jednego z domów jednorodzinnych na osiedlu Strzemięcin w Grudziądzu. Pijany niedoszły złodziej noc spędził w policyjnym areszcie.
 
W środe 4 lipca około godziny 21.00 właściciel jednej z posesji na osiedlu Strzemięcin w Grudziądzu otrzymał od córki telefoniczną informację, że jakiś mężczyzna próbuje włamać się do ich domu. Wiadomość pierwotnie pochodziła od sąsiadów, którzy na balkonie sąsiada zauważyli intruza i od razu telefonicznie powiadomili mieszkańców budynku. 
 
Na parterze włamywacz usiłował wydostać się do budynku, gdy w tym samym czasie na piętrze znajdował się właściciel. Włamywacz, który próbował wypchnąć okno został spłoszony przez domownika i uciekł. Właściciel dokładnie opisał wygląd sprawcy, przybyłym na miejsce policjantom. Funkcjonariusze na jednej z przyległych ulic zauważyli osobę odpowiadającą rysopisowi. 
 
 
 
Na widok policjantów mężczyzna zaczął uciekać jednak został zatrzymany przez mundurowych. Włamywacz był pijany, policyjny alkomat wskazał prawie 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. 36 – latek noc spędził w policyjnym areszcie. Dzisiaj po wytrzeźwieniu zajmą się nim policjanci, którzy przestawią mu zarzut usiłowania włamania do domu jednorodzinnego.
 
Pomoc zaufanych sąsiadów okazuje się nieoceniona nie tylko w czasie, gdy nie ma nas w domu. Bardzo dobrym jest ustalenie zasad reagowania i wzajemnego ostrzegania się na wypadek zagrożenia, pojawiania się osób nieznanych i obcych. Niezbędnym okazuje się tu wymiana numerów telefonów. Pomoc zaufanego sąsiada lub członka rodziny okazuje się bezcenna nie tylko w czasie planowanego wyjazdu. Osoby zufane mogą nie tylko w trakcie naszej nieobecności czuwać nad naszym mieszkaniem czy domem.
 
Ważnym jest też, żeby kosztowności najlepiej przechowywać w skrytce bankowej, a pieniądze na koncie. Nie są bezpieczne skrytki w szafkach, pościeli czy pod dywanem, doświadczony złodziej będzie wiedział gdzie zajrzeć by znaleźć to co przed nim ukryliśmy.
 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież