joomla templates top joomla templates template joomla

„Tajemnicy Tomka Sawyera” już jutro w Teatrze w Grudziądzu. Wygraj specjalne zaproszenia

info Województwo Kujawsko-Pomorskie włącz . Opublikowano w Grudziądz kulturalne

 
„Tajemnica Tomka Sawyera” i „Gra warta piernika, czyli Maurycy i kolędnicy” to dwa spektakle dla całych rodzin, które zaprezentują artyści Kujawsko-Pomorskiego Impresaryjnego Teatru Muzycznego podczas mikołajkowego tournée po województwie. Zespół teatru odwiedzi Toruń, Bydgoszcz, Włocławek, Grudziądz i Inowrocław.
 
Wyślij do nas informację na FB mamy do rozdana 40 biletów, w rodzinnych pakietach po minimum 4 sztuki. 
 
- Tournée Teatru Muzycznego po województwie to już coroczna, przedświąteczna tradycja. Zapraszamy dzieci wraz z opiekunami na ciepłe, pogodne i radosne spektakle, które idealnie sprawdzą się jako mikołajkowy prezent dla najmłodszych – zachęca marszałek Piotr Całbecki.
 
 
 
Pierwszy pokaz „Tajemnicy Tomka Sawyera” odbędzie się w niedzielę 4 grudnia w Centrum Kulturalno-Kongresowym Jordanki w Toruniu. Widzowie będą mieli okazję obejrzeć spektakl dwa razy - o godzinach 10 i 15. Tą samą produkcję zespół teatru pokaże w poniedziałek 5 grudnia w bydgoskiej Operze Nova (godzina 18), wtorek 6 grudnia w Centrum Kultury Browar B we Włocławku (godzina 18) i środę 7 grudnia w Centrum Kultury Teatr w Grudziądzu (godzina 18). „Grę wartą piernika, czyli Maurycy i kolędnicy” widzowie obejrzą w czwartek 8 grudnia w Kujawskim Centrum Kultury w Inowrocławiu. Początek również o godzinie 18.
 
„Tajemnica Tomka Sawyera” to musical oparty na motywach powieści dla dzieci „Przygody Tomka Sawyera” Marka Twaina. Muzykę napisał znany toruński bluesman Sławomir Wierzcholski, za reżyserię odpowiada Giovanny Castellanos. Podczas spektaklu można usłyszeć jedenaście piosenek  nawiązujących do XIX-wiecznej, amerykańskiej muzyki folk, w stylu hillbilly.
 
 „Gra warta piernika, czyli Maurycy i kolędnicy” to pogodna, bożonarodzeniowa historia właściciela sklepu z tradycyjnymi piernikami, który kiepsko odnajduje się w świecie, gdzie miarą szczęścia stał się zysk. Do tej współczesnej wersji „opowieści wigilijnej” Tomasz Lewandowski przygotował nowe aranżacje popularnych pastorałek Wandy Chotomskiej, z muzyką Teresy Niewiarowskiej. 
 
Wydarzenie jest finansowane ze środków budżetu Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież