joomla templates top joomla templates template joomla

Film dokumentalny "Jan Paweł II - szukałem Was"

Wiesław Żurawski włącz . Opublikowano w Grudziądz kulturalne

Film dokumentalny "Jan Paweł II - szukałem Was" natychmiast po krajowej premierze znalazł się na ekranie grudziądzkiego kina "Helios". Jest to wyjątkowo ciekawy dokument największego pontyfikatu naszych czasów,ukazujący nie tylko najważniejsze podróże Karola Wojtyły jako papieża, ale także nieznane ciekawostki np. zmartwienia Biura Politycznego KC PZPR podczas pierwszej pielgrzymki Papieża do Polski w 1979 r.

Obóz wędrowny Bieszczady 2011 rozpocznie się „Na końcu świata”

Wiesław Żurawski włącz . Opublikowano w Grudziądz kulturalne

Międzyszkolne Koło Turystyczne PTTK „Zawrat” po raz 29-ty organizuje górski obóz wędrowny w dniach 26 lipca – 7 sierpnia 2011. Trasa tegorocznej wyprawy przebiegać będzie przez Bieszczady Zachodnie, a rozpoczęcie wędrówki przewidziane jest od schroniska „Na końcu świata” w Łupkowie, gdzie odbędzie się przy ognisku „bierzmowanie” turystyczne.

Rajd "Szlakiem Mikołaja Kopernika" zorganizowany przez Koło "Piechur"

Wiesław Żurawski włącz . Opublikowano w Grudziądz kulturalne

W sobotę 19 marca odbył się po raz 10. pieszy rajd "Szlakiem Mikołaja Kopernika" zorganizowany przez Szkolne Koło Turystyczne PTTK "Piechur" przy Szkole podstawowej nr 15. Komandorem rajdu była Regina Dubilis, kujawsko-pomorski przewodnik turystyczny PTTK. Trasa rajdu prowadziła z Rządza przez jezioro Rządz w pobliżu mostu autostradowego do skarpy pod Strzemięcinem i następnie wzdłuż cegielni Kalinkowa do SP-15, gdzie wręczono nagrody uczestnikom konkursu rajdowego.

19 marca Teatr „W nocy na starym rynku” Teatr Żydowski w Warszawie

Beata Kastner włącz . Opublikowano w Grudziądz kulturalne

altBarwne, pełne muzyki i tańca widowisko, zrealizowane według dramatu Icchaka Pereca „W nocy na starym rynku, uważanego za perłę literatury żydowskiej. Misterium osadzone w tradycji żydowskiego folkloru, legend i wierzeń religijnych, często porównywane z „Weselem” Wyspiańskiego. Akcja rozgrywa się w nocy, na starym rynku w Zamościu. Pojawiają się tam tajemnicze postaci, z pogranicza świata realnego i fantastycznego. Nie wiadomo, kto jest człowiekiem, kto zjawą, co jest rzeczywiste, a co magiczne. Wątki ironiczne wiążą się z polemicznym widzeniem historii.

18 marca Klub Akcent Raggafaya – koncert reggae

Beata Kastner włącz . Opublikowano w Grudziądz kulturalne

altgodz. 19.30 bilety 10zł przedsprzedaż 13zł w dniu koncertu Formacja RAGGAFAYA istnieje od stycznia 2004 roku. Założona została przez sześć osób, z których każda posiada inne zainteresowania muzyczne oraz doświadczenie w zakresie wykonywania przeróżnej muzyki od metalu do lekkiego rozrywkowego grania. W efekcie muzyka, jaką prezentuje zespół jest energetyczną mieszanką reggae, hip-hopu, funky i rocka, która zadowoli szerokie rzesze fanów pozytywnych wibracji reggae, wielbicieli rapu, ale także wszelakich rock'n'rollowych tradycjonalistów.

15 – 16 marca Teatr „Kumpel”– spektakl profilaktyczny

Beata Kastner włącz . Opublikowano w Grudziądz kulturalne

15 – 16 marca Teatr „Kumpel”– spektakl profilaktyczny z cyklu „Stop przemocy. Agresja? Jestem przeciw!” godz. 9.00 i 11.00 bilety 7zł „Kumpel” to kolejny spektakl profilaktyczny przygotowany przez grupę młodych aktorów - amatorów skupionych wokół reżysera Zbigniewa Kulwickiego. Przedstawienie składa się z dwóch jednoaktówek, których akcja toczy się w środowisku młodzieży szkolnej.

Zagłosuj i pomóż ANIMIE!

Łukasz Szalkowski włącz . Opublikowano w Grudziądz kulturalne

Grudziądzki zespół ANIMA bierze udział w konkursie "Zgrana Paczka". Jury, w którego składzie znaleźli się przedstawiciele organizatorów oraz Piotr Kupicha z zespołu Feel, wybrało ze wszystkich zgłoszeń 14 finalistów. Grudziądzanie znaleźli się wśród nich!

11 marca Klub Akcent Stonehenge - koncert irlandzki

Beata Kastner włącz . Opublikowano w Grudziądz kulturalne

alt11 marca Klub Akcent Stonehenge - koncert irlandzki Wystawa "Irlandia i Szkocja w fotografii" godz. 19.30 bilety 30zł Tradycyjnie już w okolicach Dnia św. Patryka zapraszamy na koncert muzyki irlandzkiej, która w Grudziądzu ma całkiem pokaźne grono wielbicieli. W tym roku na klubowej scenie Akcentu zagra grupa Stonehenge. Zespół występuje w tradycyjnych szkockich strojach – kiltach.

13 marca Teatr Koncert Niedzielny - “Wiedeńska krew”

Beata Kostner włącz . Opublikowano w Grudziądz kulturalne

13 marca Teatr Koncert Niedzielny - “Wiedeńska krew” oraz „POZA ŚWIAT(Ł)EM” – wystawa fotografii Romana Michalika godz. 12.00 bilety 10zł Program marcowego koncertu, organizowanego w ramach Koncertów Niedzielnych w Teatrze, swoim repertuarem zbliżony jest do noworocznych gali, które odbywają się tradycyjnie od 1939r. 1 stycznia w samo południe, w Wielkiej Złotej Sali Wiener Musikverein w wykonaniu Filharmoników Wiedeńskich.

10 marca Galeria Akcent Otwarcie wystawy fotografii Joanny Zasady

joanna Kostner włącz . Opublikowano w Grudziądz kulturalne

godz. 18.00 wstęp wolny Joanna Zasada Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku na wydziale Realizacja obrazu filmowego, telewizyjnego i fotografia, ukończyła PLSP w Bydgoszczy na kierunku grafika. Laureatka konkursów fotograficznych (m.in. Świdnica - fotografia poszukująca, Warszawa - Dziecko niepełnosprawne kochane takie jakie jest, dlatego, że jest). Nagrodzona dyplomem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2001) oraz Ministerstwa Kultury i Sztuki (1999).

Czerwone Gitary w Grudziądzu – rok po jubileuszu

Wiesław Żurawski włącz . Opublikowano w Grudziądz kulturalne

Prawdziwą gwiazdą koncertu nowych Czerwonych Gitar był Jerzy Kossela, który był założycielem i pierwszym kierownikiem zespołu w latach 1965 – 67. Nieco spóźniony to był koncert: Czerwone Gitary powstały 3 stycznia 1965 roku, zatem jubileusz 45-lecia obchodziły przez cały rok 2010, a dopiero w sobotę 5 marca 2011 z jubileuszowym koncertem dotarły do Grudziądza.

Rajd Grudziadz wolny - 6 III 1945_29

Wiesław Żurawski włącz . Opublikowano w Grudziądz kulturalne

W sobotę 5 marca 2011 po raz 42. odbył się doroczny rajd PTTK "Grudziądz wolny - 6 III 1945" z Wałdowa do Mniszka (do Gimnazjum nr 1). Długość trasy - 10 km, organizator: Wojskowe Koło Turystyczne PTTK "OSeSeK". Dwie uczennice Liceum Plastycznego (Stella & Longina) wzięły udział w konkursie plastycznym pt. "Grudziądz w moich oczach".

5 marca Teatr "Karnawałowa Gala Musicalowa Teatru Broadway''

Beata Kastner włącz . Opublikowano w Grudziądz kulturalne

altTeatr Broadway ze Szczecina godz. 19.00 bilety 50, 45, 40 Teatr Broadway został założony przez Małgorzatę Obój w Szczecinie w 2002 roku. Jest pierwszym całkowicie prywatnym teatrem muzycznym w kraju. Teatr nawiązuje do przedwojennych teatrów muzycznych łączy śpiew, taniec i aktorstwo, ma bogaty repertuar rewiowy kabaretowy i musicalowy. Posiada stały 25 osobowy zespół, złożony z utalentowanych wokalistów, aktorów i tancerzy.