joomla templates top joomla templates template joomla

11 marca Klub Akcent Stonehenge - koncert irlandzki

Beata Kastner włącz . Opublikowano w Grudziądz kulturalne

alt11 marca Klub Akcent Stonehenge - koncert irlandzki Wystawa "Irlandia i Szkocja w fotografii" godz. 19.30 bilety 30zł Tradycyjnie już w okolicach Dnia św. Patryka zapraszamy na koncert muzyki irlandzkiej, która w Grudziądzu ma całkiem pokaźne grono wielbicieli. W tym roku na klubowej scenie Akcentu zagra grupa Stonehenge. Zespół występuje w tradycyjnych szkockich strojach – kiltach.

13 marca Teatr Koncert Niedzielny - “Wiedeńska krew”

Beata Kostner włącz . Opublikowano w Grudziądz kulturalne

13 marca Teatr Koncert Niedzielny - “Wiedeńska krew” oraz „POZA ŚWIAT(Ł)EM” – wystawa fotografii Romana Michalika godz. 12.00 bilety 10zł Program marcowego koncertu, organizowanego w ramach Koncertów Niedzielnych w Teatrze, swoim repertuarem zbliżony jest do noworocznych gali, które odbywają się tradycyjnie od 1939r. 1 stycznia w samo południe, w Wielkiej Złotej Sali Wiener Musikverein w wykonaniu Filharmoników Wiedeńskich.

Czerwone Gitary w Grudziądzu – rok po jubileuszu

Wiesław Żurawski włącz . Opublikowano w Grudziądz kulturalne

Prawdziwą gwiazdą koncertu nowych Czerwonych Gitar był Jerzy Kossela, który był założycielem i pierwszym kierownikiem zespołu w latach 1965 – 67. Nieco spóźniony to był koncert: Czerwone Gitary powstały 3 stycznia 1965 roku, zatem jubileusz 45-lecia obchodziły przez cały rok 2010, a dopiero w sobotę 5 marca 2011 z jubileuszowym koncertem dotarły do Grudziądza.

5 marca Teatr "Karnawałowa Gala Musicalowa Teatru Broadway''

Beata Kastner włącz . Opublikowano w Grudziądz kulturalne

altTeatr Broadway ze Szczecina godz. 19.00 bilety 50, 45, 40 Teatr Broadway został założony przez Małgorzatę Obój w Szczecinie w 2002 roku. Jest pierwszym całkowicie prywatnym teatrem muzycznym w kraju. Teatr nawiązuje do przedwojennych teatrów muzycznych łączy śpiew, taniec i aktorstwo, ma bogaty repertuar rewiowy kabaretowy i musicalowy. Posiada stały 25 osobowy zespół, złożony z utalentowanych wokalistów, aktorów i tancerzy.

Dodatkowy nabór kandydatek na MISS 2011

Marta Cholewczyńska-Kaszubowska włącz . Opublikowano w Grudziądz kulturalne

Nadal dziewczęta z Grudziądza i okolic mają szansę zakwalifikować się do MISS POLONIA 2011. Ogłoszono dodatkowy nabór kandydatek. Dziewczęta mogą zgłaszać swoje kandydatury przesyłając fotkę sylwetki i zdjęcie portretowe wraz z krótką charkterystyką i numerem kontaktowym- na maila: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Casting MISS POLONIA Grudziądz 2011

eGrudziadz.p włącz . Opublikowano w Grudziądz kulturalne

Już 1 marca w Klubie AKCENT przy ul. Wybickiego 38/40 o godzinie 18:00 odbędzie się CASTING MIS POLONIA 2011. Wszystkie Panie chcące powtórzyć sukces finalistki wyborów MISS POLONIA 2011 serdecznie zapraszamy. Konkurs - gala finałowa - odbędzie się 7 maja

Urodziny Kopernika + seans + obserwacje Słońca

Sebastian Soberski włącz . Opublikowano w Grudziądz kulturalne

altW sobotę 19 lutego 2011 o 12:00 w 538 rocznicę urodzin wielkiego astronoma Mikołaja Kopernika nastąpi uroczyste złożenie kwiatów pod jego pomnikiem. Serdecznie zapraszamy grudziądzkich miłośników astronomii. Zbiórka pod pomnikiem Mikołaja Kopernika o 11:55 (Plac Miłośników Astronomii). Również w sobotę 19.02 o godzinie 10:00 odbędzie się seans kopernikański w grudziądzkim Planetarium oraz obserwacje Słońca w ramach cyklu "Na tropach Heweliusza". WSTEP WOLNY Program XXXIX Grudziądzkich Dni Kopernikowskich w Roku Jana Heweliusza 2011: http://grudziadz.planetarium.pl/2011

10 marca Galeria Akcent Otwarcie wystawy fotografii Joanny Zasady

joanna Kostner włącz . Opublikowano w Grudziądz kulturalne

godz. 18.00 wstęp wolny Joanna Zasada Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku na wydziale Realizacja obrazu filmowego, telewizyjnego i fotografia, ukończyła PLSP w Bydgoszczy na kierunku grafika. Laureatka konkursów fotograficznych (m.in. Świdnica - fotografia poszukująca, Warszawa - Dziecko niepełnosprawne kochane takie jakie jest, dlatego, że jest). Nagrodzona dyplomem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2001) oraz Ministerstwa Kultury i Sztuki (1999).

Rajd Grudziadz wolny - 6 III 1945_29

Wiesław Żurawski włącz . Opublikowano w Grudziądz kulturalne

W sobotę 5 marca 2011 po raz 42. odbył się doroczny rajd PTTK "Grudziądz wolny - 6 III 1945" z Wałdowa do Mniszka (do Gimnazjum nr 1). Długość trasy - 10 km, organizator: Wojskowe Koło Turystyczne PTTK "OSeSeK". Dwie uczennice Liceum Plastycznego (Stella & Longina) wzięły udział w konkursie plastycznym pt. "Grudziądz w moich oczach".

4 marca Klub Akcent Farben Lehre – koncert

Beata Kastner włącz . Opublikowano w Grudziądz kulturalne

godz. 19.30 bilety 20zł – przedsprzedaż 25zł w dniu koncertu FARBEN LEHRE powstało we wrześniu 1986 roku. Od tamtego czasu ukazało się 9 płyt studyjnych: "Bez pokory", "My maszyny", "Insekty", "Zdrada", "Atomowe zabawki", "Pozytywka", "Farbenheit", "Snukraina", "Ferajna", koncertowa "Samo życie", dwa dvd: "Przystanek Woodstock 2006", "Punky Reggae live 2008" oraz liczne kompilacje.

APTEKA Jędrzeja "Kodyma" Kodymowskiego

Centrum Kultury Teatr w Grudziądzu włącz . Opublikowano w Grudziądz kulturalne

altAPTEKA Jędrzeja "Kodyma" Kodymowskiego, która początkowo miała być tylko rodzajem przewrotnego eksperymentu, alternatywnym sposobem spędzania czasu kumpli z liceum, wyrosła ponad swoje założenia stając się zespołem legendarnym, punktem odniesienia, wyróżnianym mianem kultu.

Zespół "Własny Port" działa w Bydgoszczy

CK Teatr Grudziądz, Beata Kastner włącz . Opublikowano w Grudziądz kulturalne

Zespół "Własny Port" działa w Bydgoszczy. Można ich usłyszeć między innymi w klubach Tawerna i Kubryk, gdzie koncertują co tydzień, gromadząc komplet publiczności. W swoim repertuarze mają szereg własnych kompozycji, ale nie stronią też od wspólnego śpiewania znanych piosenek żeglarskich.

18 lutego Klub Akcent Własny Port – koncert szanty

Centrum Kultury Teatr włącz . Opublikowano w Grudziądz kulturalne

altZespół "Własny Port" działa w Bydgoszczy. Można ich usłyszeć między innymi w klubach Tawerna i Kubryk, gdzie koncertują co tydzień, gromadząc komplet publiczności. W swoim repertuarze mają szereg własnych kompozycji, ale nie stronią też od wspólnego śpiewania znanych piosenek żeglarskich.Wykonywanym przez siebie piosenkom nadają własny charakter i zawsze starają się zostawić w nich cząstkę siebie. Ich brzmienie oparte jest na akustycznych instrumentach wspartych gitarą basową oraz czterema męskimi głosami.