joomla templates top joomla templates template joomla

XIV edycji konkursu „Grudziądz Foto 2011”

C K Teatr; Beata Kastner włącz . Opublikowano w Grudziądz kulturalne

Do końca kwietnia można zgłaszać prace do XIV edycji konkursu „Grudziądz Foto 2011”. Zasady są niezmienne, kategorie nagradzanych również. egoroczna edycja konkursu zyskała na atrakcyjności, dodatkową nagrodą jest również kilkudniowa wycieczka do Brukseli połączona ze zwiedzaniem Parlamentu Europejskiego. Fundatorem nagrody jest Poseł Parlamentu Europejskiego Janusz Zemke, który objął patronatem nasz konkurs.

29 kwietnia Klub Akcent Half Light

C K Teatr; Beata Kastner włącz . Opublikowano w Grudziądz kulturalne

Grupa Half Light powstała w maju 2009 r. z konfiguracji energetycznej dwóch muzycznych orbit, wokalisty Krzysztofa Janiszewskiego i klawiszowca Piotra Skrzypczyka. Aby w pełni tworzyć muzyczną konstelację do składu dołączył gitarzysta Krzysztof Marciniak. I tak powstał Half Light.

17 kwietnia Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej (fara) Koncert Wielkopostny

Beata Kastner włącz . Opublikowano w Grudziądz kulturalne

altKoncert Wielkopostny W HOŁDZIE JANOWI PAWŁOWI II godz. 19.00 wstęp wolny Centrum Kultury Teatr już po raz kolejny zaprasza mieszkańców Grudziądza na Koncert Wielkopostny dedykowany pamięci Papieża Jana Pawła II. Wnętrza Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej (fara) będą doskonałym miejscem dla tego artystycznego wydarzenia. Co roku koncerty tego typu spotykają się z dużym zainteresowaniem mieszkańców naszego miasta, co roku też staramy się, aby repertuar, który proponujemy, swoim nastrojem wprowadził w atmosferę Wielkiego Tygodnia oraz nadchodzących świąt Wielkiej Nocy.

14 kwietnia Galeria Akcent Dariusz Paczkowski - graffiti i street art

Beata Kastner włącz . Opublikowano w Grudziądz kulturalne

Dariusz Paczkowski pochodzi z Grudziądza, aktualnie mieszka w Żywcu. Jest wnukiem grudziądzkiego malarza - Franciszka Sasanowskiego. Od 1987 roku tworzy zaangażowane społecznie graffiti i street art. Maluje krany by pokazać, jak wielkim problemem milionów mieszkańców Ziemi jest brak dostępu do wody pitnej, zachęca do poparcia Tybetańczyków w ich dążeniach do wolności, przekonuje, że palenie śmieci w przydomowych piecach to samobójstwo, bo trujemy w ten sposób samych siebie.

Film dokumentalny "Jan Paweł II - szukałem Was"

Wiesław Żurawski włącz . Opublikowano w Grudziądz kulturalne

Film dokumentalny "Jan Paweł II - szukałem Was" natychmiast po krajowej premierze znalazł się na ekranie grudziądzkiego kina "Helios". Jest to wyjątkowo ciekawy dokument największego pontyfikatu naszych czasów,ukazujący nie tylko najważniejsze podróże Karola Wojtyły jako papieża, ale także nieznane ciekawostki np. zmartwienia Biura Politycznego KC PZPR podczas pierwszej pielgrzymki Papieża do Polski w 1979 r.

Rajd "Szlakiem Mikołaja Kopernika" zorganizowany przez Koło "Piechur"

Wiesław Żurawski włącz . Opublikowano w Grudziądz kulturalne

W sobotę 19 marca odbył się po raz 10. pieszy rajd "Szlakiem Mikołaja Kopernika" zorganizowany przez Szkolne Koło Turystyczne PTTK "Piechur" przy Szkole podstawowej nr 15. Komandorem rajdu była Regina Dubilis, kujawsko-pomorski przewodnik turystyczny PTTK. Trasa rajdu prowadziła z Rządza przez jezioro Rządz w pobliżu mostu autostradowego do skarpy pod Strzemięcinem i następnie wzdłuż cegielni Kalinkowa do SP-15, gdzie wręczono nagrody uczestnikom konkursu rajdowego.

18 marca Klub Akcent Raggafaya – koncert reggae

Beata Kastner włącz . Opublikowano w Grudziądz kulturalne

altgodz. 19.30 bilety 10zł przedsprzedaż 13zł w dniu koncertu Formacja RAGGAFAYA istnieje od stycznia 2004 roku. Założona została przez sześć osób, z których każda posiada inne zainteresowania muzyczne oraz doświadczenie w zakresie wykonywania przeróżnej muzyki od metalu do lekkiego rozrywkowego grania. W efekcie muzyka, jaką prezentuje zespół jest energetyczną mieszanką reggae, hip-hopu, funky i rocka, która zadowoli szerokie rzesze fanów pozytywnych wibracji reggae, wielbicieli rapu, ale także wszelakich rock'n'rollowych tradycjonalistów.

Xl Rajd PTTK „Chrońmy przyrodę”

Wiesław Żurawski włącz . Opublikowano w Grudziądz kulturalne

Po dwuletniej przerwie odbył się w rejonie Laskowic Pomorskich 11-ty rajd pieszy pod nazwą „Chrońmy przyrodę” zorganizowany przez Międzyszkolne Koło Turystyczne PTTK „Zawrat” przy Zespole Szkół Budowlanych i Plastycznych w Grudziądzu oraz Komisję Ochrony Przyrody Oddziału PTTK w Grudziądzu. W kwietniu ubr. rajd został odwołany z powodu Żałoby Narodowej. Trasa tegorocznego, 20-kilometrowego marszu prowadziła z Terespola Pomorskiego przez Kozłowo

15 kwietnia Klub Akcent The Analogs – koncert

Beata Kastner włącz . Opublikowano w Grudziądz kulturalne

godz. 19.30 bilety 20zł (przedsprzedaż) 25 zł (w dniu koncertu) Zespół THE ANALOGS powstał w 1995 roku i ma na swoim koncie 12 płyt, oraz setki koncertów zagranych w Polsce oraz całej Europie. Ich muzyka poza cyfrowymi nośnikami CD, jest również dostępna na klasycznych, kolekcjonerskich wydawnictwach analogowych. Od początku swojej działalności są związani ze sceną niezależną. Poza naszym krajem ich płyty zostały wydane również w U.S.A. i Rosji.

Wycieczka do Berlina na Wyspę Tropikalną

Wiesław Żurawski włącz . Opublikowano w Grudziądz kulturalne

Koło PTTK Przewodników i Pilotów Wycieczek im. J. Błachnio w Grudziądzu zaprasza do udziału w wycieczce autokarowej do Berlina,Poczdamu i na Wyspę Tropikalną. Termin:1-5 lipca 2011. Koszt z noclegami, wyżywieniem, wstępami i rejsem statkiem: 200 zł i 155 euro.  

Obóz wędrowny Bieszczady 2011 rozpocznie się „Na końcu świata”

Wiesław Żurawski włącz . Opublikowano w Grudziądz kulturalne

Międzyszkolne Koło Turystyczne PTTK „Zawrat” po raz 29-ty organizuje górski obóz wędrowny w dniach 26 lipca – 7 sierpnia 2011. Trasa tegorocznej wyprawy przebiegać będzie przez Bieszczady Zachodnie, a rozpoczęcie wędrówki przewidziane jest od schroniska „Na końcu świata” w Łupkowie, gdzie odbędzie się przy ognisku „bierzmowanie” turystyczne.

19 marca Teatr „W nocy na starym rynku” Teatr Żydowski w Warszawie

Beata Kastner włącz . Opublikowano w Grudziądz kulturalne

altBarwne, pełne muzyki i tańca widowisko, zrealizowane według dramatu Icchaka Pereca „W nocy na starym rynku, uważanego za perłę literatury żydowskiej. Misterium osadzone w tradycji żydowskiego folkloru, legend i wierzeń religijnych, często porównywane z „Weselem” Wyspiańskiego. Akcja rozgrywa się w nocy, na starym rynku w Zamościu. Pojawiają się tam tajemnicze postaci, z pogranicza świata realnego i fantastycznego. Nie wiadomo, kto jest człowiekiem, kto zjawą, co jest rzeczywiste, a co magiczne. Wątki ironiczne wiążą się z polemicznym widzeniem historii.

15 – 16 marca Teatr „Kumpel”– spektakl profilaktyczny

Beata Kastner włącz . Opublikowano w Grudziądz kulturalne

15 – 16 marca Teatr „Kumpel”– spektakl profilaktyczny z cyklu „Stop przemocy. Agresja? Jestem przeciw!” godz. 9.00 i 11.00 bilety 7zł „Kumpel” to kolejny spektakl profilaktyczny przygotowany przez grupę młodych aktorów - amatorów skupionych wokół reżysera Zbigniewa Kulwickiego. Przedstawienie składa się z dwóch jednoaktówek, których akcja toczy się w środowisku młodzieży szkolnej.