joomla templates top joomla templates template joomla

Linia sezonowa „R” od 25 czerwca kursuje codziennie. Sprawdź rozkład jazdy

info Urząd Miasta; Grudziądz włącz . Opublikowano w Grudziądz kulturalne

Linia sezonowa „R” od 25 czerwca na trasie Al. 23 Stycznia do Rudnik/Plaża Delfin jeździć będzie codziennie. Zwiększono także częstotliwość kursów. Autobus wyrusza z Al. 23 Stycznia. Przystanek początkowy zaznaczono na poniższym schemacie: „R” kursować będzie do 4 września, wzorem ubiegłego roku, przez ul. Południową. 

Jutro w Grudziądzu prawdziwy start w kosmos. Balon stratosferyczny poleci na wysokość skąd widać gwiazdy

Tomasz Nowak/eSerwis.info; info: Planetarium w Grudziądzu; fot/video: TVN24/TVN; info: wikipedia włącz . Opublikowano w Grudziądz kulturalne

Już jutro w kosmos wystartuje z Grudziądza balon stratosferyczny. Będzie można śledzić jego lot – wzniesie się na wysokość 36 km. Grudziądzkie Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne oraz Polskie Towarzystwo Miłośników Astronomii jutro, tj. 10 czerwca zaprasza na boisko Zespołu Szkół Technicznych na start balonu stratosferycznego. 

Już dzisiaj kosmiczny taniec z ogniem pod gwiazdami. Zobacz zdjęcia tego niesamowitego pokazu z poprzednich lat!

R.Ż/eSerwis.info; info Sebastian Soberski/Planetarium Grudziądz; fot: Henryka Dombrowska/eReporter24.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz kulturalne

Już dzisiaj niesamowity pokaz na tle Góry Zamkowej – taniec z ogniem - fireshow Równolegle z Festiwalem Muzyki Dawnej im. Piotra z Grudziądza odbywają się również seanse i obserwacje astronomiczne przy Wieży Klimek. 

Trwa Festiwal Muzyki Dawnej im. Piotra z Grudziądza

Tomasz Nowak/eSerwis.info; info Urząd Miasta, Grudziądz włącz . Opublikowano w Grudziądz kulturalne

Dzisiaj rozpoczyna się Festiwal Muzyki Dawnej im. Piotra z Grudziądza. Na mieszkańców i turystów czeka szereg atrakcji astronomicznych, muzycznych i tanecznych, a nawet świetlnych.

Otwarcie trzeciego sezonu Nightskating w Grudziądzu już dzisiaj!

T.N/eSerwis.info włącz . Opublikowano w Grudziądz kulturalne

Już dzisiaj otwarcie trzeciego sezonu Nightskating Grudziądz Punktualnie o godz. 20.00 ruszy ulicami Grudziądza z placu przy Zespole Szkół Ogólnokształcących na osiedlu Lotnisko kolumna uczestników pierwszego w tym sezonie Nightskatinu. Planowany przejazd ulicami maista potrwa około godziny. 

W eleganckim stroju na rowerze. Elegancka Rowerowa Masa Krytyczna

Tomasz Nowak/eSerwis.info; info: Rowerowy Grudziądz włącz . Opublikowano w Grudziądz kulturalne

Już jutro wyjątkowa edycja Grudziądzkiej Rowerowej Masy Krytycznej. W tym dniu na rowerach wypada przejechać się w garniturze lub innym eleganckim ubraniu, aby pokazać, że w taki sposób można również na rowerze podróżować.

Niewątpliwie najlepszy od lat pokaz fireshow, a także szereg atrakcji przy Klimku. Frekwencja dopisała - średnio

R.Ż/eSerwis.info włącz . Opublikowano w Grudziądz kulturalne

Kto nie pojawił się na pokazie grupy Arta Foc w sobotni wieczór przy Klimku ma czego żałować. Był to naszym zdaniem najlepszy pokaz od lat tego typu w Grudziądzu. Nie tylko pokazy fireshow grupy Arta Foc, obserwacje astronomiczne, czy także planetarium w mobilnym namiocie, ale również szereg atrakcji historycznych przy Wieży Klimek przyciągnął mieszkańców. 

Dzisiaj Rowerowa Masa Krytyczna. Przejazdy dla rowerów to cel majowego przejazdu ulicami Grudziądza

R.Ż/eSerwis.info włącz . Opublikowano w Grudziądz kulturalne

Już dzisiaj kolejny przejazd ulicami Grudziądza Rowerowej Masy Krytycznej. Jak zawsze rowerzyści - tym razem po raz trzydziesty pierwszy – wyjada po równe prawa dla rowerzystów i równe drogi dla rowerów? Tym razem tematem będą przejazdy rowerowe, które są bardzo ważnym składnikiem infrastruktury rowerowej.

Już dzisiaj historyczna bitwa o Rządz. Wszystko w ramach festynu parafialnego

R.Ż/eSerwis.info włącz . Opublikowano w Grudziądz kulturalne

Już dzisiaj znowu rozegra się historyczna bitwa o Rządz. Wszystko w ramach festynu parafialnego To już kolejny festyn parafialny w parafii Św. Stanisława Biskupa i Męczennika i Św. Teresy od Dzieciątka Jezus na Rządzu. "Spotkajmy się nie tylko na modlitwie" pod takim hasłem proboszcz parafii na Rządzu zaprasza parafian i gości do uczestnictwa w parafialnym festynie.