joomla templates top joomla templates template joomla

XVII Rajd „Szlakiem zamków pomorskich”

info/Zawrat.info włącz . Opublikowano w Grudziądz kulturalne

Jak co roku w ostatnią sobotę października odbył się rajd pieszy „Szlakiem zamków pomorskich” zorganizowany przez Międzyszkolne Koło Turystyczne PTTK „Zawrat” przy Zespole Szkół Budowlanych i Plastycznych. 

Margaret zaśpiewa na Jarmarku św. Mikołaja w Grudziądzu. Zobacz gwiazdy z poprzednich lat

R.Ż/eSerwis.info; info facebook; fot: youtube/Margaret włącz . Opublikowano w Grudziądz kulturalne

To już pewne w tym roku gwiazdą, która zaśpiewa dla mieszkańców Grudziądza w sobotnie wieczór w trakcie Jarmarku św Mikołaja w Grudziądzu będzie Margaret. W poprzednich w Grudziądzu wystąpiły takie gwiazdy jak Brathanki, Sylwia Grzeszczak,czy Ewelina Lisowska.

Po raz 59. odbył się Zlot Przodowników PTTK, tym razem w Grudziądzu

W.Ż/eReporter24.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz kulturalne

Po raz 59. odbył się Zlot Przodowników PTTK, tym razem w Grudziądzu. W 4-dniowej imprezie udział wzięło ponad 130 przodowników turystyki pieszej z całej Polski, nawet z terenów górskich (Rzeszów, Kamienna Góra i in.). Uroczyste otwarcie zlotu odbyło się w CK Teatr, gdzie wręczono sporo wyróżnień przodownikom i przewodnikom. 

Już dzisiaj Finał Wielkiej Grudziądzkiej Metamorfozy z NaturHouse. Panie zaprezentują w grudziądzkiej Marinie swoje nowe oblicze

Artykuł promujący włącz . Opublikowano w Grudziądz kulturalne

Już dzisiaj Finał Wielkiej Grudziądzkiej Metamorfozy z NaturHouse. Panie zaprezentują w grudziądzkiej Marinie swoje nowe oblicze Ciężkie tygodnie pracy nad sobą, swoim ciałem, ale też umysłem i przyzwyczajeniami przeżyły dwie finalistki Wielkiej Grudziądzkiej Metamorfozy. 

W najbliższy weekend Bitwa Narodów na zboczach Góry Zamkowej

T.N./eSerwis.info; info: Urząd Miasta Grudziądz; fot: Agencja/eReporter24.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz kulturalne

„Dziedzictwo - źródło tożsamości” to hasło trzeciego Festiwalu Grup Rekonstrukcyjnych, który zaplanowano 10 i 11 września w Grudziądzu. Do naszego miasta przyjadą grupy rekonstrukcyjne z całej Polski. Ich członkowie na terenie Góry Zamkowej założą obozowisko i tam prezentować będą zainteresowanym czasy od wczesnego średniowiecza, aż do formacji wojskowych XXI w. 

Uda się w tym roku zorganizować w Grudziądzu "Festiwal Kolorów"? Rok temu Miasto nie wydało na to zgody.

T.N./eSerwis.info; fot/video: TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Grudziądz kulturalne

Holi Festival Poland ogólnopolska edycja festiwalu kolorów zawita w tym roku również do Grudziądza. Rok temu władze miejskie nie wydały zgody na jego organizację. „W końcu, po raz pierwszy zawitamy do Grudziądza, chociaż już rok temu były takie plany - wtedy na drodze organizatorom stanęły przeszkody natury administracyjnej i Urząd nie wydał zgody na jego organizację”.

Po raz 27-my Wojskowe Koło PTTK "OSeSeK" zorganizowało rajd "Pamięci Września 1939"

W.Ż/eReporter24.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz kulturalne

W sobotę 24 września po raz 27-my Wojskowe Koło PTTK "OSeSeK" zorganizowało wielodyscyplinowy rajd "Pamięci Września 1939". Jego trasa wiodła z dworca kolejowego w Mełnie do Cmentarza Wojennego na wzgórzu, gdzie spoczywa 221 żołnierzy polskich, którzy 3 września 1939 polegli pod Mełnem w kampanii wrześniowej. 

W poniedziałek bezpłatne Warsztaty Bezpieczny Maluch. Naucz się udzielać pierwszej pomocy swojemu dziecku

info: patronat bezpiecznymaluch.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz kulturalne

26 września w Grudziądzu będzie gościła Kampania Bezpieczny Maluch, która od 6 lat pomaga rodzicom w bezpiecznym i zdrowym rozwoju ich dzieci. Bezpłatne warsztaty odbywają się w kilkudziesięciu miastach Polski, wszędzie prowadzone przez doświadczonych ratowników medycznych i najlepszych instruktorów bezpieczeństwa. 

Największe wydarzenie tego sezonu! Perfect zagra na grudziądzkich błoniach

T.N./eSerwis.info; info włącz . Opublikowano w Grudziądz kulturalne

W związku z koncertem zespołu „Perfect” na Błoniach Nadwiślańskich w godzinach porannych w sobotę, 3 września zostaną wprowadzone czasowe zmiany w organizacji ruchu. Zamknięte dla ruchu zostaną: ul. Portowa w kierunku ulicy Al. 23 Stycznia w obu kierunkach oraz ul. Ratuszowa, Reja i Prosta. Zmiany te obowiązywać będą do godz. 8.00 w niedzielę, 4 września. 

Już jutro festyn integracyjny na ul. Żeromskiego. Mieszkańcy różnych części Grudziądza mile widziani

R.Ż/eReporter24.pl; info: Piotr Rohde; fot: Archiwum, Kamilla Okleja/eReporter24.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz kulturalne

Już jutro festyn integracyjny i jednocześnie będący podziękowaniem za wygrane projekty w Grudziądzkim Budżecie Obywatelskim. Festyn ma za zadanie integrację mieszkańców, ale organizatorzy kierują zaproszenie do wszystkich chcących się dołączyć do wspólnej zabawy.