joomla templates top joomla templates template joomla

Chcesz posprzątać Grudziądz? Urząd Miejski, jak co roku, organizuje akcję "sprzątania świata"

info: UM/Grudziądz; fot: Archiwum włącz . Opublikowano w Co w Grudziądzu

 
Urząd Miejski w Grudziądzu, jak co roku, organizuje akcję sprzątania świata. Bez wątpienia zbieranie odpadów ma kluczowe znaczenie dla całej naszej planety i dla całej ludzkości. Grudziądzanie będą mogli przyłączyć się do akcji w trzecią sobotę września, tj. 19 września. W tym roku zaplanowano dwugodzinne sprzątanie lasów w pięciu punktach. Stosując się do zasad reżimu sanitarnego, w każdej z grup będzie mogło przebywać maksymalnie 20 osób.
 
Lawinowo rosnąca ilość śmieci to duży problem dla całego świata. Okoliczne parki, place i lasy toną w plastiku i odpadkach. Razem możemy to zmienić. W trzeci weekend września grudziądzanie będą mogli posprzątać swoje najbliżej otoczenie.
 
 
Takie akcje jak sprzątanie świata to nie tylko okazja, żeby posprzątać wokół siebie i usunąć śmieci – to także ważna działalność edukacyjna. Tradycyjnie, jak co roku, trzeci tydzień września to czas ogólnoświatowej akcji sprzątania świata. Zadaniem akcji w Polsce, tak jak i na całym świecie, jest kształcenie społeczeństwa w zakresie ekologii oraz uświadamianie ich, jak ważne jest poszanowanie środowiska.
 
Mieszkańcy Grudziądza będą brali udział w akcji „Sprzątamy świat” w sobotę, 19 września, w godzinach 10:00-12:00. W tym roku sprzątać będziemy grudziądzkie lasy.
Grudziądzanie, którzy chcą zaangażować się w wydarzenie, muszą zapisać się pod numerem telefonu 56 45 10 462. Lista miejsc jest ograniczona ze względów sanitarnych. W punktach zbiorczych uczestnicy wydarzenia otrzymają rękawiczki ochronne oraz worki do segregowania odpadów.
Sprzątanie odbywać się będzie w pięciu punktach:
 
Rządz-Strzemięcin – Las Świętopełka, zbiórka: ul. Strażacka 1
Las Garnizonowy – zbiórka: skrzyżowanie ulic Jagiełły, 18 Pułku Ułanów Pomorskich i Czwartaków
Lotnisko – zbiórka: parking leśny, obok Ronda Sosnkowskiego
Mniszek – zbiórka: Targowisko Miejskie, ul. Sportowców
Rondo Popiełuszki – zbiórka: parking przy ulicy Konarskiego  
 
Zapisy pod numerem telefonu 56 45 10 462.