joomla templates top joomla templates template joomla

Orszak Trzech Króli przejdzie ulicami Grudziądza. Przemarsz rozpocznie się Modlitwą Anioł Pański przy Centrum Kultury „Teatr”

Agencja/eReporter24; info: UM Grudziądz włącz . Opublikowano w Co w Grudziądzu

Międzyparafialny Zespół ds. Organizacji Orszaku Trzech Króli w Grudziądzu zaprasza mieszkańców miasta w dniu 6 stycznia 2020 roku o godz.11.30 na miejsce formowania się Orszaku, tj. przy CENTRUM KULTURY „ Teatr”.
 
 
O godz.12.00 Modlitwą Anioł Pański rozpocznie się  grudziądzki Orszak Trzech Króli. Przy Centrum Kultury „Teatr” zostanie zaprezentowana I Scena pt.„Zwiastowanie”. Odegrają ją aktorzy – amatorzy z Parafii pw. Św. Józefa Oblubieńca w Mniszku. Następnie orszak powędruje wraz z Mędrcami ulicami F.Focha i J.Piłsudskiego w okolice marketu Kaufland. Tu zostanie zaprezentowana przez Parafię pw. Wniebowzięcia NMP z Mokrego Scena II pt. „ Brama Aniołów”. Dalej ul. A.Mickiewicza zmierzamy w kierunku Rynku.
 
 
W okolicach kościoła pw. Niepokalanego Serca NMP miejscowi parafianie zaprezentują III Scenę pt.” Dobra Nowina na Polu Pasterzy”.  IV Scena pt.”Walka Dobra ze złem” przypadła w udziale Parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa i Św. Ojca Pio z Tarpna i zostanie ona przedstawiona w okolicach pomnika J. Piłsudskiego. Następnie orszak podąży wraz z Trzema Królami na Rynek, by pokłonić się Świętej Rodzinie. Tu - V Scenę pt.”Pokłon” zaprezentuje Parafia pw. Św. Mikołaja.
 
Podczas wędrówki orszakowi będzie towarzyszył wizerunek kardynała Stefana Wyszyńskiego i Jego myśli, adekwatne do prezentowanych scen. Chór „SURSUM CORDA „ z Parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa i Św. Ojca Pio, będzie przewodniczył radosnemu ogólnomiejskiemu kolędowaniu.
 
 
Gwiazda, która będzie prowadzić podczas całego Orszaku zostanie przygotowana przez Parafię pw. Wniebowzięcia NMP z Mo-krego, a Rodzina Święta – Państwo Marta i Wojciech Paluchowie z Jezuskiem – małym Maksymilianem pochodzić będzie z Parafii  pw. Św. Ducha.
 
Na Mszę Św. o godz.18.00, kończącą grudziądzki Orszak Trzech Króli, zaprasza Parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa i Św. Ojca Pio przy ul. Ignacego Paderewskiego 6/8a.
 
W związku z przemarszem Orszaku Trzech Króli w okolicy godz. 12.45 mogą wystąpić niewielkie utrudnienia w kursowaniu tramwajów. 
 
Patronat honorowy nad grudziądzkim OTK spełniają: Biskup Diecezji Toruńskiej, Prezydent Grudziądza i Wójt Gminy Grudziądz.