joomla templates top joomla templates template joomla

Przejścia dla pieszych "offline"

Info:UM/Grudziądz włącz . Opublikowano w Co w Grudziądzu

Przed wytypowanymi przejściami dla pieszych wykonano piktogramy. Ich treść – „Przejdź offline” – ma pomóc w bezpieczeństwie niechronionych uczestników ruchu drogowego.
 
 
Chodzi o poprawę bezpieczeństwa głównie pieszych. Dość często bowiem – zwłaszcza młodsi użytkownicy dróg – przechodząc przez jezdnię korzystają z telefonu komórkowego i patrzą w jego ekran, nie zachowując przy tym należytej ostrożności.
 
 
Właśnie z związku z troską o pieszych, Zarząd Dróg Miejskich wykonał poziome piktogramy z hasłem „Przejdź offline” oraz symbolem przekreślonego telefonu komórkowego. Piktogramy znalazły się między innymi przy przejściach na ulicach Hallera, Piłsudskiego, Włodka i na Legionów.
 
 
- Grafiki przy przejściach dla pieszych pojawiły się w celu uświadomienia pieszym, korzystającym z telefonu komórkowego, że 1 czerwca zmianie uległy przepisy ustawy Prawo o ruchu drogowym, które zabraniają korzystania z telefonu komórkowego podczas przechodzenia przez jezdnię lub torowisko tramwajowe – tłumaczy Łukasz Rządkowski, Inspektor w Sekcji Inżynierii Ruchu Zarządu Dróg Miejskich w Grudziądzu.