joomla templates top joomla templates template joomla

Wkrótce ruszy budowa inkubatora przedsiębiorczości

Info:UM/Grudziądz włącz . Opublikowano w Co w Grudziądzu

 

W miniony piątek, 9 lipca, podpisano umowę pomiędzy Grudziądzkim Parkiem Przemysłowym a Konsorcjum firm Lider – JPD Sp. z o.o. sp.k na budowę Inkubatora Przedsiębiorczości. Dziś odbyło się spotkanie z Mediami poświęcone tej inwestycji.

 

Dzięki budowie inkubatora, która ruszyć ma jeszcze w tym miesiącu, zagospodarowany zostanie zaniedbany teren w centrum Grudziądza, u zbiegu alei 23 Stycznia oraz ulicy Toruńskiej.

 

– To inwestycja oczekiwana od wielu lat – podkreśla Maciej Glamowski, Prezydent Grudziądza. – Cieszę się, że wykonawcą inwestycji będą grudziądzkie firmy. Liczę na to, że wszystko będzie przebiegało sprawnie i nie wystąpią żadne komplikacje.

 

Pomieszczenia w obiekcie będą przeznaczone na wynajem biur i sal konferencyjnych, świadczenia usług szkoleniowych oraz rozwojowych usług doradczych skierowanych do przedsiębiorstw z sektora małych i średnich przedsiębiorstwo (start-upów). Inkubator posiadać będzie niezbędną infrastrukturę tele-techniczną, zaplecze konferencyjne, zaplecze gastronomiczne oraz parking i strefę zieleni.

 

 

 

Powierzchnię biurową podzielono na 36 modułów, dopuszcza się ich łączenie lub podział na mniejsze w zależności od potrzeb najemców. Prawdopodobnie jeszcze w tym miesiącu nastąpi przekazanie placu budowy i rozpoczną się pierwsze prace.

 

Przypomnijmy, że do przetargu stanęły cztery podmioty, przy czym dwie oferty nie przeszły oceny formalnej. Ostatecznie wyłonione zwycięzcę, którym jest Konsorcjum Lider – JPD Sp. z o.o. sp.k, w skład którego wchodzą dwie grudziądzkie firmy – Zakład Budowlany „Krupiński” Jan Krupiński oraz Clima Komfort Sp. z o.o.

 

Wartość inwestycji to 25 414 303,90 zł brutto, natomiast dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego wynosi 13 472 500,00 zł. Pozostałą część sfinansuje Grudziądzki Park Przemysłowy.

 

Termin realizacji projektu przewidziano na koniec grudnia przyszłego roku.

 

W załączeniu przesyłam zdjęcie z dzisiejszej konferencji prasowej oraz projekt. Raz jeszcze serdecznie dziękuję za przybycie i udział w spotkaniu.