joomla templates top joomla templates template joomla

Zwiedź miejsca, które na co dzień nie są dostępne dla zwiedzających. Stacja uzdatniania wody, zabytkowe koszary CWK czy zakątki Poczty Polskiej w Grudziądzu

info: IT, Grudziądz włącz . Opublikowano w Co w Grudziądzu

Po raz szósty w ramach wojewódzkich obchodów Międzynarodowego Dnia Przewodnika Turystycznego, Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego organizuje akcję „Poznaj region z przewodnikiem”, która w tym roku odbędzie się w dniach 29.02-1.03.2020 r.
 
 
Akcja polega na przygotowaniu dla mieszkańców regionu atrakcyjnej oferty spędzenia wolnego czasu poprzez zwiedzanie z przewodnikiem ciekawych zakątków Kujaw i Pomorza. 
 
 
Największym zainteresowaniem cieszą się miejsca na co dzień niedostępne dla zwiedzających, a w tych dniach otwarte na prośbę organizatora.
 
Informacja Turystyczna po raz kolejny włączyła się w akcję, która w poprzednim roku cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. 
 
 
Mieszkańców będą mogli skorzystać z trzech oferty:
 
- zwiedzanie Stacji Uzdatniania Wodny na ul. Hallera, godz. 9.00 i 10.00, 2 grupy maksymalnie po 25 osób w każdej. W czasie zwiedzania poznamy m.in. proces wydobywania wody z miejskiego ujęcia zlokalizowanego w lesie Rudnickim
- zwiedzanie zabytkowych koszar CWK na ul. Hallera, godz. 10.00, 1 grupa maksymalnie 20 osób. Uczestnicy zwiedzą kompleks koszarowy, gdzie  w latach 1920-1939 mieściła się Szkoła Podchorążych  Kawalerii
- zwiedzanie części budynku Poczty Polskiej przy ul. Sienkiewicza, godz. 11.30, 1 grupa maksymalnie 20 osób. Głównym punktem zwiedzania w obiekcie będą schody, prowadzące na pozostałość wieży, oraz konstrukcja drewniana wieży zegarowej.
 
 
Zwiedzanie odbywać się będzie w sobotę 29 lutego.
 
Szczegóły oraz zapisy, jak w poprzednim roku, za pomocą formularza rejestracyjnego na specjalnie przygotowanej stronie internetowej: www.rejestracja.kujawsko-pomorskie.pl.
 
Zapisy ruszają 20 lutego (czwartek) od godz. 9.00. Liczba miejsc ograniczona.