joomla templates top joomla templates template joomla

W niedzielę charytatywnie wystąpią dla Kasi, która choruje na nowotwór ośrodkowego układu nerwowego. Dołącz się i pomóż "Dogonić Marzenia"

info:Monika Kowalska-Czarnewicz włącz . Opublikowano w Grudziądz kulturalne

 
12 lutego w grudziądzkim Klubie Akcent odbędzie się koncert charytatywny "Dogonić marzenia" gramy dla Kasi. Start od godz. 13.00
 
Kasia zachorowała na Glejaka III stopnia, ale się nie poddaje. Jej przyjaciele chcą wesprzeć ją w tej nierównej walce. Organizując koncert, charytatywny mają nadzieję, że pomogą uzbierać środki na kosztowne leczenie. 
 
Podczas koncertu będzie można nabyć vouchery na różne dyscypliny sportu na terenie naszego miasta.  I wiele innych przedmiotów tj. złote serduszko z diamentem, vouchery na kolacje do restauracji grudziądzkich i wiele innych. 

Obok sali muzycznej animator zabaw będzie zapraszał wszystkie dzieci do stworzenia pracy artystycznej dla Kasi, bohaterki koncertu. W przerwach będzie umilała czas Mary Kanini wspaniałą grą na bębnach. 
 
Obok sceny muzycznej i tanecznej będzie możliwość poczęstunku oraz napicia się dobrej kawki. W przerwach pomiędzy koncertami będą odbywały się licytacje, z których środki zostaną przeznaczone na leczenie Kasi.
 
 
Wystąpią zespoły muzyczne, wystąpią Manchester,Funkologia,Hope,Out Of Control,Krystek Band,Dolina Lalek, a także zatańczy grupa Sztewite Gang. Zapraszamy serdecznie.
 
Obok wsparcia finansowego, nieodzownym elementem jest wsparcie duchowe.
 
10 grudnia o godzinie 18.00 w Kościele Parafialnym na osiedlu Rządz zostanie odprawiona msza św. dziękczynna za udaną operację. Z prośbą o dalsze błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej oraz łaskę zdrowia dla Katarzyny Lontkowskiej.
 
Poniżej list Pani Katarzyny 
 
"Mam na imię Kasia, niedługo skończę 25 lat. Nie zawsze miałam tyle energii i pozytywnego myślenia jak dzisiaj. 19 lipca tego roku moje życie wywróciło się do góry nogami. Po incydencie zaburzeń mowy dowiedziałam się, że w mojej głowie mieszkał sublokator. Po biopsji w Grudziądzu okazało się, że jest to ogromny guz (7,2 cm najdłuższy wymiar) – agresywny glejak, który jest mieszanką ciężkich w leczeniu skąpodrzewiaka i gwiaździaka.
 
Dzięki mojemu kochanemu narzeczonemu operowali mnie najlepsi neurochirurdzy z bydgoskiego Szpitala Wojskowego. Niestety, wyniki z badania całego guza dały informację, że był to złośliwszy typ niż zakładano po biopsji – glejak III stopnia wg WHO.
 
Jestem pełna nadziei, że po radioterapii moje kłopoty się skończą i wrócę do pracy, którą uwielbiam. Będę uczyć młodzież o odnawialnych źródłach energii ratujących nasze środowisko naturalne, które są moim ‘konikiem’. Głęboko w mojej podświadomości jest jeszcze strach, ale wiele siły dają mi moi Przyjaciele ze studiów i ze Szkoły, w której uczę oraz przede wszystkim - mój narzeczony Robert i kochani Rodzice – bez nich nie dałabym rady.
 
Nie chciałabym przeżywać tego horroru kolejny raz, dlatego moim nowym hobby jest zdrowe, przemyślane żywienie, czerpanie siły z naturalnych źródeł i tematyka immunoonkologii. Leczenie immunologiczne czy elektropojemnościowa terapia przeciwnowotworowa to innowacyjne sposoby walki z komórkami nowotworowymi, które mogą się odnowić. Mimo, że takie leczenie jest bardzo kosztowne, to wierze, że jest to sposób na moją chorobę. Chcę żyć i spełnić swoje marzenia. Takim marzeniem jest przede wszystkim ślub z moim Robertem, który zaczęliśmy planować na długo przed moją chorobą. Wierzę, że dzięki leczeniu będę mogła żyć normalnie, założyć rodzinę - być szczęśliwą i spokojną, że nie opuszczę przedwcześnie moich najbliższych. Zawsze byłam ambitna i miałam plany, których nie zrealizuję bez pomocy dobrych ludzi."
 
 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież