joomla templates top joomla templates template joomla

Festiwal Smaków Food Trucków wraca do Grudziądza! Food trucki z całej Polski, dania kuchni z różnych stron świata oraz atrakcje dodatkowe okazji Dnia Dziecka!

Materiał informacyjny, Festiwal Smaków Food Trucków; video/foto: K.D/eReporter24 włącz . Opublikowano w Grudziądz kulturalne

Już w ten weekend do Grudziądza przyjadą food trucki z całej Polski. Aromatyczne dania i wyjątkowa atmosfera pozwolą mieszkańcom wybrać się w kulinarną podróż dookoła świata. Dodatkowo na najmłodszych czekać będą atrakcje z okazji Dnia Dziecka. 
Już w ten weekend do Grudziądza przyjadą food trucki z całej Polski. Aromatyczne dania i wyjątkowa atmosfera pozwolą mieszkańcom wybrać się w kulinarną podróż dookoła świata. Dodatkowo na najmłodszych czekać będą atrakcje z okazji Dnia Dziecka. 
 
Organizatorzy zadbali o różnorodność dostępnych potraw. Wybierać będzie można spośród soczystych burgerów, azjatyckich pierożków, fantazyjnych lodów tajskich, tradycyjnych zapiekanek, węgierskich langoszy, kubańskich kanapek i owoców w belgijskiej czekoladzie. Wszystkie dania przygotowywane są na miejscu, przy kliencie, ze składników najwyższej jakości. 
 
 
Nie zabraknie również atrakcji dodatkowych. Rodziców i dzieci zapraszamy do udziału w grze terenowej. Wszyscy odważni będą mogli sprawdzić się w konkursie jedzenia na czas m.in. belgijskich frytek. Na zwycięzców czekają pyszne, festiwalowe nagrody. Najmłodszych zapraszamy do strefy dla dzieci z animatorem oraz strefy wielkich baniek mydlanych przygotowanej przez Wow Mamo! Przez cały weekend będzie można także oddać głos na Najsmaczniejszego Food Trucka Festiwalu. 
 
Na gości czekać będą miejsca siedzące oraz zadaszenie na wypadek niepogody, gdzie wraz z przyjaciółmi i rodziną będzie można próbować wszystkich pyszności III edycji Festiwalu Smaków Food Trucków w Grudziądzu. 

Już teraz planujcie smaczny weekend majowy z food truckami.
 
Data: 2-3 czerwca 2018 r. 
Godziny: sobota 12.00-21.00 i niedziela 12.00-20.00
Miejsce: Galeria Grudziądzka
Wstęp bezpłatny. 
 
Więcej informacji na stronie wydarzenia:

Pełna lista food trucków, które pojawią się w Grudziądzu:
 
Kultowe Zapiekanki - klasyka polskiego street foodu
Fresh Donuts – pączki z dziurką
Jack Burger - burgery
Cubanos – kubańskie kanapki
Pizza Truck - pizza z pieca opalanego drewnem
Kołowóz - kuleczki z kurczaka, chrupiące awokado
Fragola – owoce w czekoladzie
Po maśle – Cuban sandwiches
ChinaTown Patrol – kuchnia chińska
Zrollowane - lody tajskie - lody
Kapsalon Pomorze - kapsalon
Słodka Fabryczka – węgierskie ciastka kominkowe
Węgierska Fabryczka - langosze
SurfBurger - burgery
The Dumplings food truck – pierożki dim sum
MaoBao – azjatyckie bułeczki bao
Belgijki – frytki belgijskie z sosami własnej produkcji
 
Partnerzy:
 
Galeria Grudziądzka
Carrefour Polska
Dobre Moce Baltica
Browar Amber
 
O festiwalu:
 
Festiwal Smaków Food Trucków to ogólnopolskie wydarzenie kulinarne, jeden z największych zlotów food truckowych w Polsce organizowanych od 2014 r. W festiwalu udział biorą food trucki z całej Polski. Organizatorzy dobierają wystawców pod kątem jakości oferowanych dań oraz różnorodności menu. Ideą festiwalu jest promowanie slow foodu.