joomla templates top joomla templates template joomla

Grudziądzkie książnice są już czynne dla mieszkańców. Wszystkie placówki zostały reorganizowane, aby zadbać o bezpieczeństwo mieszkańców

info: UM/Grudziądz włącz . Opublikowano w Grudziądz kulturalne

 
W związku z odmrożeniem drugiego etapu gospodarki możliwe jest otwarcie niektórych instytucji kultury. Grudziądzkie książnice są już czynne dla mieszkańców, jednak ich funkcjonowanie uległo zmianie.
 
Chcąc zapewnić bezpieczeństwo czytelnikom i bibliotekarzom, zgodnie z rekomendacjami Biblioteki Narodowej i wytycznymi Ministerstwa Rozwoju dotyczącymi funkcjonowania bibliotek w trakcie epidemii COVID-19 w Polsce, 6 maja nastąpiło ponowne otwarcie filii grudziądzkich bibliotek. Natomiast wypożyczalnia w Gmachu Głównym będzie czynna od 11 maja. Książnice będą otwarte od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00-18:00, w czwartek 9:00-14:00, a w sobotę i niedzielę nieczynne.
 
 
Wszystkie placówki zostały reorganizowane, aby zadbać o bezpieczeństwo mieszkańców. Czytelników obowiązują nowe zasady, które zamieszczany poniżej:  
 
1. W Bibliotece nie będzie wolnego dostępu do księgozbioru i pomieszczeń bibliotecznych.
 
2. Czytelnie, stanowiska komputerowe, katalogi kartkowe oraz roczniki czasopism będą niedostępne dla czytelników. Nie będzie także możliwości korzystania z toalet w budynkach Biblioteki.
 
3. Do odwołania nie będą organizowane spotkania, imprezy i inne wydarzenia biblioteczne.
 
4. Dostępna będzie tylko usługa wypożyczania (książki czarnodrukowe, audiobooki i czytaki). Punkt wypożyczenia zabezpieczony będzie pleksą. Jednocześnie nadal zachęcamy do korzystania z e-usług.
 
5. Czytelnicy, którzy chcą zwrócić bądź wypożyczyć nasze zbiory, muszą przebywać w Bibliotece w maseczce oraz zachowywać bezpieczną odległość między osobami (ok. 2 m).
 
6. Aby uniknąć długiego oczekiwania w kolejce zaleca się wcześniejsze zamówienie (telefoniczne, mailowe lub przez konto katalogu on-line) poszukiwanych tytułów.
 
7. Zwroty książek wypożyczonych w filii przy ul. Rydygiera 15/17, która pozostaje zamknięta do odwołania, będą przyjmowane w dowolnej otwartej placówce Biblioteki.
 
8. Każda książka obowiązkowo będzie przechodzić 5-dniową kwarantannę, w związku z tym może nastąpić opóźnienie w dostępności danego tytułu.
 
9. Wstrzymuje się naliczanie kar za przetrzymywane zbiory.
 
Powyższe ograniczenia mają charakter tymczasowy i będą znoszone zgodnie z wytycznymi odpowiednich służb.