joomla templates top joomla templates template joomla

Już jutro Astrofestiwal na Błoniach Nadwiślańskich z okazji Święta Województwa w Grudziądzu. Na zakończenie imprezy zagra grupa FEEL

info: Urząd Miasta, Grudziądz; fot: Agencja/eReporter24.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz kulturalne

Już w najbliższą sobotę, 9 czerwca w godz. 16.00-24.00 na grudziądzkich Błoniach Nadwiślańskich odbędzie się kosmiczna impreza. „Astrofestiwal 2018” zaplanowano w ramach obchodów Święta Województwa.
 
Motywem przewodnim wydarzenia będzie Mars. Czerwona Planeta od wieków wzbudza wielkie zainteresowanie uczonych, a także pobudza wyobraźnię artystów. Latem 2018 r. dojdzie do Wielkiej Opozycji Marsa, za sprawą której planeta stanie się najjaśniejszym obiektem nocnego nieba (oczywiście po Księżycu). Uczestnicy „Astrofestiwalu” będą się mogli przygotować na to wydarzenie. Służyć temu będą m.in. specjalny multimedialny show na telebimie pt. „Wyprawa na Marsa”, pokaz łazików marsjańskich i familijne konkursy z atrakcyjnymi nagrodami. 
 
W nadwiślańskim plenerze zaprezentują się ekipy kujawsko-pomorskich astrobaz oraz miłośnicy i konstruktorzy teleskopów. Zobaczyć będzie można m.in. największy w Polsce mobilny teleskop słoneczny. Z kolei na szczycie wieży Klimek staną teleskopy grudziądzkiego planetarium, które przeprowadzi dzienne i wieczorne obserwacje nieba. Na Błoniach Nadwiślańskich nie zabraknie licznych atrakcji dla najmłodszych i ich opiekunów. Będzie kosmiczne miasteczko z dmuchanych wahadłowców, „Astro Arena” - plenerowe planetarium z seansami, stanowiska z eksperymentami naukowymi, cyrkowe zabawy i wata cukrowa. Dzieci stworzą też muzyczny przebój w „Kosmicznym studiu nagrań”. 
 
 
W plenerze ASTROFESTIWALU pojawią się rycerze i szturmowcy galaktycznego imperium z „Gwiezdnych Wojen”. Wieczorem zaprezentuje się kosmiczny teatr ognia. Na scenie zaś pojawią się muzycy toruńskiej formacji Half Light oraz - reprezentujący Grudziądz - zespół Voices Of The Cosmos z premierowymi utworami. Gwiazdą wieczoru będzie grupa FEEL.  
 
Organizatorem „Astrofestiwalu” jest Województwo Kujawsko-Pomorskie. Imprezę wspierają: Urząd Miejski oraz Kujawsko-Pomorska Organizacja Turystyczna. Partnerami merytorycznymi są: Astrobaza Kopernik, Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne w Grudziądzu, Polskie Towarzystwo Miłośników Astronomii oraz Delta Optical.