joomla templates top joomla templates template joomla

Międzynarodowy Dzień Muzeów, zwany również Dniem Muzealnika. Z tej okazji wiceprezydent Gurbin złożył na ręce dyrektor Wioletty Pacuszki życzenia i podziękowania wszystkim pracownikom muzeum

info: UM/Grudziądz włącz . Opublikowano w Grudziądz kulturalne

 
Dzisiaj obchodzimy Międzynarodowy Dzień Muzeów, zwany również Dniem Muzealnika. Z tej okazji wiceprezydent Szymon Gurbin złożył na ręce dyrektor Wioletty Pacuszki życzenia i podziękowania wszystkim pracownikom grudziądzkiego muzeum.

Tegoroczna edycja Międzynarodowego Dnia Muzealnika odbywa się pod hasłem „Muzea na rzecz równości: różnorodność i włączenie społeczne”. Różnimy się od siebie pochodzeniem, wiekiem czy tożsamością płciową. Jednak sztuka jest dla wszystkich, dla osób z różnych środowisk i kultur.
 
 
- Grudziądzkie Muzeum to jedna z niezwykłych wysp kultury w naszym mieście. Wszyscy możemy czerpać z tego miejsca garściami. Trzeba jednak pamiętać, że potencjał i urok naszego muzeum to suma pasji, profesjonalizmu oraz prawdziwego piękna serc wszystkich pracowników tej instytucji oraz jej dyrekcji – podkreśla wiceprezydent Szymon Gurbin.
 
W tym szczególnym dla Muzeów i Muzealników dniu dziękujemy za dbanie o dziedzictwo, które określa i upamiętnia naszą miejską tożsamość.