joomla templates top joomla templates template joomla

Od 6 czerwca cześć kin rozpoczyna działalność, niestety nie w Grudziądzu. W tym dniu jeszcze nie obejrzymy seansu, termin startu nie został jeszcze określony

Agencja/eReporter24; fot: Archiwum włącz . Opublikowano w Grudziądz kulturalne

 
Od soboty rozpoczyna się IV etap znoszenia ograniczeń. Od tego dnia nie trzeba już zakładać maseczek w przestrzeni publicznej. Zniesionych jest wiecej obostrzeń, w tym od 6 czerwca mogą rozpocząć swoją działalność ponownie kina, teatry, mogą sie obywać koncerty do 150 osób. 
 
Od 30 maja zniesione zostaje obostrzenie dotyczące zasłaniać nosa i ust w otwartej przestrzeni jeśli zachowany jest dystans społeczny. Maseczki będą konieczne w niektórych przestrzeniach zamkniętych, m.in. w sklepach, kościołach, autobusach czy tramwajach. 
 
 
Od soboty można również organizować zgromadzenia publiczne do 150 osób. Zniesione zostają również limity dotyczące osób uczestniczących w obrządkach religijnych.
 
przestają obowiązywać limity osób w sklepach, restauracjach, kawiarniach i barach - bez ograniczeń powierzchniowych.
 
Natomiast od 6 czerwca swoją działalność mogą wznowić kina, teatry, siłownie i salony masażu w ścisłym reżimie sanitarnym. Ponownie wraca możliwość organizacji wesel i uroczystości rodzinnych do 150 osób. 
 
W Grudziądzu 6 czerwca Kino Helios nie będzie jeszcze czynne, termin ponownego startu nie został jeszcze określny.