joomla templates top joomla templates template joomla

Ostatni w tym roku rajd PTTK, zorganizowany przez „OSeSeK” i Komisję Turystyki Pieszej PTTK. Podsumowano sezon, wręczono nagrody i wyróżnienia

Agencje/eReporter24.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz kulturalne

 
W sobotę 9 grudnia br. odbył się w Grudziądzu ostatni w 2017 roku rajd PTTK, zorganizowany przez Wojskowe Koło Turystyczne „OSeSeK” i oddziałową Komisję Turystyki Pieszej PTTK. 
 
Komandor rajdu – Grzegorz Machaj powitał prawie 300-osobową grupę turystów w rejonie obelisku nad Wisłą przy ul. Kalinkowej; po przebyciu 10-kilometrowej trasy wprowadził wszystkich uczestników do Klubu Garnizonowego przy ul. 6 Marca, gdzie – jak co roku – nastąpiło podsumowanie uczestnictwa szkolnych drużyn SKKT w Pucharze Komisji Turystyki Pieszej. 
 
 
 
Puchary za zajęcie pierwszych miejsc w rocznej rywalizacji przypadły: w kategorii szkół średnich – drużynie z Zespołu Szkół Technicznych; w kategorii gimnazjów – drużynie z Gimnazjum nr 1 w Mniszku; w kategorii szkół podstawowych – SKKT-PTTK przy SP-5. 
 
 
Opiekunowie dzieci i młodzieży zostali wyróżnieni nagrodami rzeczowymi i dyplomami, które otrzymali z rąk naczelnika Wydziału Edukacji UM – Sławomiry Gajewskiej. 
 
Specjalne wyróżnienie z rąk prezesa PTTK Piotra Łukiewskiego i szefa KTP Tomasza Simińskiego-Stanny otrzymała najbardziej turystyczna rodzina w Grudziądzu – państwo Anna i Adam Hinz z dwójką wyjątkowo aktywnych synów, zdobywców młodzieżowej odznaki PTTK  „Orli Lot”. 
 
Nowy regulamin Pucharu na 2018 rok przewiduje zmiany w punktacji, a pierwszy rajd w roku 2018 – to XXXVI Rajd pieszy „Pamięci gen. Pruszyńskiego”, który odbędzie się 20 stycznia.
 
 
 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież