joomla templates top joomla templates template joomla

Pierwszy od kilku miesięcy koncert na żywo odbędzie się w Muzeum w Grudziądzu. W trakcie występu zachowane zostaną wymogi bezpieczeństwa, liczba wejściówek ograniczona

info: Muzeum, Grudziądz; fot: Archiwum włącz . Opublikowano w Grudziądz kulturalne

 
Muzeum w Grudziądzu zaprasza  na koncert pt. POZNAJMY NASZE KORZENIE - KOROWÓD MADONN przygotowany przez Bielskie Towarzystwo Muzyczne.
 
Wstęp na koncert obowiązuje na podstawie bezpłatnych wejściówek, które będzie można odebrać w kasie Muzeum w Gmachu Głównym w dniach 17-19 czerwca 2020 r. w godzinach otwarcia instytucji. Muzeum nie prowadzi rezerwacji wejściówek. Jedna wejściówka obowiązuje dla jednej osoby. Jednorazowo osoba odbierająca wejściówki może otrzymać max. 4 bezpłatne wejściówki.
 
Liczba miejsc ograniczona - koncert odbędzie się na muzealnym dziedzińcu – z zachowaniem zasad bezpieczeństwa pomiędzy słuchaczami.
 
 
Koncert realizowany jest w ramach projektu pt. „Muzyka dla wszystkich - koncerty w szkołach wiejskich i dla wybranych środowisk na wsi i mieście” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu Kultura Dostępna, uzyskał również dofinansowanie ze środków Marszałka Województwa Śląskiego.
 
Bielskie Towarzystwo Muzyczne przygotowało oryginalny program muzyczny, połączony z gawędą znanego artysty ludowego Józefa Brody, który zaprezentuje instrumenty ludowe wykonując utwory na unikalnych instrumentach, takich jak: trombita, okaryna, słomka, drumla, fujarki i gajdy.
 
W programie wykorzystane zostaną oryginalne utwory muzyki ludowej i autorskie kompozycje współczesnego artysty, Wojciech Golca, który poza oryginalnymi kompozycjami akordeonowymi zaprezentuje adaptacje muzyki ludowej i łączenie gatunków takich jak: muzyka współczesna, eksperymentalna i jazz. W koncercie wystąpi również Urszula Mizia, wiolonczelistka, która łączy działalność koncertową w kraju i poza granicami z pracą naukowo-dydaktyczną w Instytucie Sztuk Muzycznych Uniwersytetu Śląskiego. W związku z setną rocznicą wybuchu Powstań Śląskich w programie nie zabraknie melodii śpiewanych w tamtym czasie.