joomla templates top joomla templates template joomla

„Stalowe Anioły” wręczone na uroczystej gali w Dworze Artusa. Jedną z laureatek jest grudziądzanka Izabela Szynicka

info: Województwo Kujawsko-pomorskie; fot: Szymon ZdziebłoTarantoga.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz kulturalne

 
Laureaci dziesiątej edycji marszałkowskiego konkursu dla osób wyróżniających się w działalności pomocy społecznej otrzymali „Stalowe Anioły”. Nagrody trafiły do siedmiu osób oraz czterech zespołów. 
 
Grudziądzanka Izabela Szynicka jest laureatką konkursu Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego dla osób wyróżniających się w działalności pomocy społecznej „Stalowy Anioł”. Uroczysta gala wręczenia nagród odbyła się wczoraj, tj. 22 listopada w toruńskim Dworze Artusa.
 
 
 
Nagrody przyznawane są między innymi za tworzenie i realizowanie modelowych rozwiązań w zakresie opieki nad dzieckiem i rodziną, wdrażanie projektów aktywizacji i integracji społecznej osób wykluczonych, aktywizowanie i integrowanie wspólnot lokalnych oraz wspieranie sektora ekonomii społecznej i wolontariatu. Laureaci oprócz statuetek Stalowego Anioła i listów gratulacyjnych otrzymują nagrody finansowe.
 
 
W tym roku wśród siedmiu nagrodzonych osób znaleźli się Kordian Koniecki – społecznik, członek Bydgoskiej Rady Seniorów; Tomasz Edward Jurkiewicz z Miejskiego Schroniska dla Bezdomnych Mężczyzn w Toruniu i Krystyna Marszałek-Michalska – społecznik z Włocławka, propagatorka aktywności obywatelskiej oraz organizatorka akcji charytatywnych. 
 
Nagrodzone zespoły to członkowie Stowarzyszenia na Rzecz Ochrony Zdrowia w Kowalewie Pomorskim (powiat golubsko-dobrzyński); działaczki społeczne z gminy Dragacz (powiat świecki) realizujące wszechstronne programy adresowane do osób zagrożonych wykluczeniem społecznym; pracownicy świetlicy Zefir we Włocławku prowadzący działania na rzecz pomocy dzieciom i młodzieży oraz Barbara i Andrzej Siewińscy prowadzący Rodzinny Dom Dziecka w Toruniu.  
 
W uroczystej gali wręczenia nagród w toruńskim Dworze Artusa uczestniczyli marszałek Piotr Całbecki oraz członek zarządu województwa Aneta Jędrzejewska. Galę  poprzedziło seminarium na temat skutecznego wspierania rodziny, które wygłosiły laureatki poprzednich edycji konkursu Łucja Andrzejczyk, Ewa Zbelicka oraz Anna Sobiesiak.
 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież