joomla templates top joomla templates template joomla

"Świat Tanga" w realizacji Sentido del Tango

Beata Kastner CK Teatr włącz . Opublikowano w Grudziądz kulturalne

Argentyńskie Tango to pasja, której bliższe doświadczenie staje się inspiracją do tworzenia muzyki pełnej kontrastów i ekspresji. Choć Argentyńskie Tango stale się zmienia, ewoluuje, to niezmienny pozostaje jego wyjątkowy klimat oraz specyficzny rodzaj intymności, który w sposób szczególny wyraża się w wydaniu kameralnym.

Takie też proponuje zespół Sentido del Tango (http://sentido.art.pl/). To co wyróżnia zespół Sentido del Tango, to niepowtarzalne brzmienia bandoneonu (instrument nierozłącznie związany z Argentyńskim Tangiem) połączone z dźwiękami fortepianu i gitary.

W repertuarze zespół posiada autorskie opracowania klasycznych tang argentyńskich Tango Nuevo Astora Piazzolli, przedwojenne tanga polskie oraz kompozycje własne, w tym m. in.: A. Villoldo – El choclo, G.M. Rodriguez – La cumparsita, A. Piazzolla – Adios Nonino, A. Piazzolla – La muerte del angel, C. Gardel – Por una cabeza, R. Melo – Desde el alma, A. Piazzolla – Oblivion, A. Piazzolla – Libertango, P. Kopietz – Tango nr 1, H. Wars – Umówiłem się z nią na dziewiątą, J. Petersburski – Odrobinę szczęścia w miłości.

Skład zespołu: Piotr Kopietz - bandoneon, Gabriela Machowska-Kopietz - fortepian, Mateusz Szemraj - gitara, gościnnie: Anna Ozner – wokal. Współpracę, muzycy rozpoczęli podczas studiów w Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie (2006 r.). Zafascynowani Tangiem Argentyńskim stworzyli zespół Sentido del Tango, który w niezmienionym składzie koncertuje do dziś. W 2011 r. zespół nagrał płytę pt. „Retrato”. Nierzadko do udziału w swoich koncertach, muzycy zapraszają wokal, parę taneczną lub dodatkowych muzyków (w tym Orkiestrę Smyczkową).

Piotr Kopietz – muzyk, aranżer, kompozytor. Należy do grona kilku muzyków w Polsce koncertujących na narodowym instrumencie argentyńskim – bandoneonie oraz na francuskiej akordinie. Współtworzy kilka zespołów i projektów muzycznych oraz współpracuje z Filharmonią w Warszawie i z Teatrem im. J. Słowackiego w Krakowie. Jest absolwentem Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie, klasy akordeonu. Studiował ponadto w Universität für Musik und darstellende Kunst Graz w Austrii.

Jest laureatem kilkunastu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów muzycznych oraz kilkukrotnym stypendystą Ministra Kultury RP. Koncertuje solo, w zespołach kameralnych oraz z towarzyszeniem orkiestr symfonicznych w kraju i za granicami. Nagrywa muzykę klasyczną oraz rozrywkową dla teatru, filmu, radia i telewizji. http://www.piotrkopietz.art.pl/ Gabriela Machowska-Kopietz — pianistka. Absolwentka Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w klasie fortepianu i kameralistyki fortepianowej oraz Instytutu Muzykologii Uniwersytetu Warszawskiego. Swoje umiejętności pianistyczne doskonaliła także podczas rocznych studiów w Conservatoire Royal de Bruxelles w Belgii, gdzie studiowała u Eugene Moguilevsky'ego i Olgi Roumchevitch.

Pracowała ponadto z prof. Elżbietą Tarnawską i prof. Andrzejem Jasińskim. Stypendystka Prezesa Rady Ministrów. Już w czasie studiów skierowała swoje zainteresowania w stronę muzyki kameralnej, współpracując m. in. z "The Jacques Thibaut String Trio" i "The Talich String Quartet". Na stałe gra w zespole "Sentido del Tango". Współtworzy duet z klarnecistką Anną Gut oraz współpracuje z barytonem Witoldem Żołądkiewiczem, z którym wykonuje pieśni wybitnego ucznia F. Chopina - Karola Mikulego. W 2011 roku, z Witoldem Żołądkiewiczem i Katarzyną Kalisz nagrała płytę z kompozycjami uczniów Fryderyka Chopina, zatytułowaną "Tradycje Chopinowskie we Lwowie", nad którą patronat objął Konsulat Generalny RP we Lwowie.

Mateusz Szemraj – muzyk. Gra na różnego rodzaju instrumentach strunowych, głównie szarpanych, tj. gitary: klasyczna, elektryczna, bezprogowa oraz instrumenty etniczne: oud, rubab, sarod, cymbały, ngoni. Współtworzy kilku grup i projektów muzycznych, w tym: Mosaik (koncertował m. in. na festiwalach Ethno Port oraz Skrzyżowanie Kultur), Hanimal (koncertował m. in. na Męskim Graniu oraz Off Festival), Nisza, Naneli Lale, Sentido del Tango, Wielbłądy, ĆŚ. Współpracuje także z wieloma artystami związanymi ze sceną muzyki folkowej i etnicznej. Studiował w Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie.

Anna Ozner – wokalistka, aktorka scen muzycznych, pedagog. Laureatka wielu konkursów i festiwali w kraju i za granicą, m. in. „Tańczące Eurydyki”, „Pamiętajmy o Osieckiej”, „Studencki Festiwal Piosenki”, „Szansa na sukces”, „Międzynarodowy Festiwal Duetów Musicalowych Face To Face”, „Słowiański Bazar” na Białorusi. Uczestniczka telewizyjnego konkursu wokalnego The Voice of Poland. Współpracowała i współpracuje z Teatrem Lubuskim w Zielonej Górze, Teatrem Rampa w Warszawie i Teatrem Rozrywki w Chorzowie, a ponadto z Fundacją Anny Dymnej „Mimo wszystko” oraz z Kabaretem Moralnego Niepokoju. Występuje również w licznych realizacjach telewizyjnych, a jako backing vocal wspiera artystów polskiej sceny muzycznej i aktorów, w tym m. in. w Festiwalu „Zaczarowana Piosenka”, „Kabaretowej Nocy Listopadowej”, „Dnia Papieskiego”, Przeglądu Piosenki Aktorskiej. Jako pedagog związana jest ze Studiem Piosenki Rozrywkowej i Jazzowej w Bemowskim Centrum Kultury, warszawskim Teatrem Dramatycznym oraz Fundacją „Młodzi Artyści”.

Więcej : www.sentido.art.pl III POPLENEROWA WYSTAWA prac uczestników "JEŻEWSKICH AMATORSKICH IMPRESJI ARTYSTYCZNYCH 2015" „Cudze chwalicie swego nie znacie, sami nie wiecie co posiadacie”: te słowa wypowiedziane przez Stanisława Jachowicza niemal dwa wieki temu dziś są nadal aktualne. Ludzie przyzwyczaili się do narzekań na całe otoczenie znajdując choćby najmniejszy pretekst. Wychodząc naprzeciw takiemu stanowi rzeczy kilku zwolenników widzących piękno w otaczającym świecie zarówno osobowościowe jak i przyrodnicze postanowiło skupić swoje działania na tym, aby inni także dostrzegli magię miejsca w którym żyją.

Stowarzyszenie „KRZESIWO” powstało po to, aby wykrzesać to, co piękne w każdym człowieku, aby krzesać nawyki życzliwości, otwartości oraz uwrażliwiać na to, co piękne w każdym skrawku otaczającej rzeczywistości. Stowarzyszenie swoimi działaniami promuje głównie twórczość dzieci i młodzieży ale także osób dorosłych. Dzięki temu pokazują jak mądrze i kreatywnie spędzać czas wolny, jak integrować się ze społecznością lokalną, jak być bardziej wrażliwym na to, co do tej pory było niezauważalne.

Serdecznie zapraszamy na wystawę prac malarskich, fotograficznych i rzeźbiarskich powstałych w czasie tegorocznych Impresji Artystycznych w Jeżewie. Organizatorami pleneru i wystawy są: Stowarzyszenia KRZESIWO i PW IKAR w Jeżewie.

22 listopada Teatr Koncert Niedzielny "Świat Tanga" w realizacji Sentido del Tango III poplenerowa wystawa prac uczestników "JEŻEWSKICH AMATORSKICH IMPRESJI ARTYSTYCZNYCH 2015" godz. 12.00 bilety 14 zł