joomla templates top joomla templates template joomla

W galerii Klubu Akcent Otwarto wystawę malarstwa Jana Zwolickiego, autora kilkudziesięciu wystaw indywidualnych i zbiorowych

foto: Agencja/eReporter24; info: Teatr Grudziądz włącz . Opublikowano w Grudziądz kulturalne

W czwartek w galerii Klubu Akcent otwarto wystawę malarstwa mieszkańca Bzowa, gminy Warlubie, autora kilkudziesięciu wystaw indywidualnych i zbiorowych.
 
 
Jan Zwolicki urodził się w Świeciu nad Wisłą w 1967 r. W 1988 r. ukończył Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Bydgoszczy. W 1992 r. podjął kontakty ze sceną artystyczną w Niemczech. Po raz pierwszy swoje obrazy zaprezentował w małej winiarni w Klingenbergu nad Menem w 1993r. Artysta współpracuje z Nowym Towarzystwem Artystycznym Aschaffenburga i regularnie wystawia swoje prace, głównie w Niemczech i w Polsce. Jest autorem kilkudziesięciu wystaw indywidualnych i zbiorowych. Mieszka i tworzy w Bzowie (gm. Warlubie).
 
 
„Malarstwo Jana Zwolickiego to dobrze wyważona proporcja pokory i bezczelności. Wizerunki ludzi, przedmiotów, budynków i elementów pejzażu odwzorowywane są z pokorą dla ich kształtów i proporcji. Podporządkowywanie się regułom perspektywy to również przejaw szacunku malarza wobec natury. Jednak struktura kolorystyki obrazów to już inna sprawa. To buńczuczna i beztroska wariacja artystyczna na temat świateł, cieni i barw.”