joomla templates top joomla templates template joomla

W ramach Grudziądzkiej Jesieni Poezji w Bibliotece Miejskiej odbyła się promocja nowej książki grudziądzkiego pisarza Stanisława Raginiaka

W.Ż/Agencja/eReporter24.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz kulturalne

 
W Bibliotece Miejskiej przy ul. Legionów w piątek 15 września odbyła się promocja nowej książki grudziądzkiego pisarza Stanisława Raginiaka. 
 
Spotkanie odbyło się w ramach Grudziądzkiej Jesieni Poezji. Nowa książka ma tytuł "Wiktoria", jest to zapis codzienności, jaką zna wielu z nas: rodzinnych spotkań, relacji, rozmów dziadków z wnukami, próba uchwycenia szybko upływających wspólnych chwil. 
 
 
 
To pełen miłości obraz powstawania więzi między starszymi a najmłodszym pokoleniem, z pewnością wart lektury. Wiktoria - to 8-letnia wnuczka Raginiaka; podczas promocji zasypana została prezentami, a dziadek Stanisław wielokrotnie powtarzał, że jest współautorem jego książki. Podkreślał: 
 
 
- "Wiktorio,ta książka powstała dlatego, że jesteś ! " 
 
dedykując swej kochanej wnuczce swoje nowe dzieło. Szczególne gratulacje i kwiaty Stanisław Raginiak otrzymał z rąk Haliny Kowalkowskiej, wójta gminy Gruta. 
 
Po spotkaniu wpisywał wszystkim swym czytelnikom dedykacje, zbierając niezliczone gratulacje i życzliwe wyrazy wsparcia. Szczególnie ciepło o twórczości Raginiaka wyrażał się ks. kanonik Jan Bednarek. 
 
Wyraził opinię, że ta książka jest promocją dzieci i ich stosunku do dziadków; jako duszpasterz kilkakrotnie wezwał zebranych: "Kochajcie dzieci, bierzcie z nich przykład  i szanujcie młode pokolenie !"
 
 
 

Komentarze  

+2 # Sebastian 2017-09-16 21:26
Wiktoria ma 8 lat
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować