joomla templates top joomla templates template joomla

W sobotę w Ogrodzie Biblioteki Miejskiej odbędzie się koncert "Życie jest miłością". Liczba miejsc ograniczona. Obowiązują bezpłatne wejściówki, które można odebrać w Bibliotece

info: UM/Grudziądz włącz . Opublikowano w Grudziądz kulturalne

 
Biblioteka Miejska zaprasza na koncert "Życie jest miłością", który odbędzie się w sobotę 18 lipca o godz. 18:00 w Ogrodzie Biblioteki Miejskiej.
 
Będzie to koncert ballad i romansów Anny German, Bułata Okudżawy, Siergieja Jesienina oraz Mariny Cwietajewej w wykonaniu Krystyny Sulżyckiej. Artystce będą akompaniować Małgorzata Piszek (keyboard) oraz Tadeusz Melon (skrzypce).
 
Liczba miejsc ograniczona. Obowiązują bezpłatne wejściówki, które można odebrać w Bibliotece Miejskiej przy ulicy Legionów 28.
 
 
Krystyna Sulżycka urodziła się na polskich Kresach w Bienakoniach. Jest absolwentką Akademii Muzycznej w Wilnie. Od wielu lat mieszka i koncertuje w Polsce oraz za granicą, biorąc udział w licznych festiwalach i konkursach. W siedmiu kolejnych edycjach Ogólnopolskiego Festiwalu Pieśni w Białymstoku zdobywała pierwsze miejsca, a także nagrodę Marszałka Sejmu RP. W 2016 w Międzynarodowym Konkursie "Kultura Romansu" otrzymała Grand Prix, a w 2017 została laureatką Konkursu poświęconego Annie German. Występowała przed Polonią wiedeńską i londyńską, śpiewając m.in. pieśni Bułata Okudżawy i Anny German, a także rosyjskie romanse Mariny Cwietajewej.
 
Koncert odbędzie się zgodnie z obowiązującymi zasadami reżimu sanitarnego i jest organizowany w ramach Grudziądzkiego Budżetu Obywatelskiego (zadanie miękkie nr 67/2020, wnioskodawca: Zilia Tomaszewska).