joomla templates top joomla templates template joomla

XVII Rajd „Szlakiem zamków pomorskich”

info/Zawrat.info włącz . Opublikowano w Grudziądz kulturalne

 
Jak co roku w ostatnią sobotę października odbył się rajd pieszy „Szlakiem zamków pomorskich” zorganizowany przez Międzyszkolne Koło Turystyczne PTTK „Zawrat” przy Zespole Szkół Budowlanych i Plastycznych. 
 
Trasa rajdu wiodła malowniczymi drogami powiatu grudziądzkiego od stacji kolejowej Nicwałd przez Pokrzywno, Maruszę, Kobylankę, Piaski i Linarczyk do szpitala w Węgrowie.
 
W Pokrzywnie uczestnicy rajdu zwiedzili opuszczone ruiny zamku krzyżackiego, a w nich dobrze zachowane podziemia zamkowe, które były głównym celem tegorocznego rajdu. 
 
 
W trakcie wędrówki w miejscowości Piaski tradycyjną grochówkę serwowała Firma Gastronomiczna „Jubilat” z Wąbrzeźna – zupa tej firmy jest najlepsza na Pomorzu, tak oceniają uczestnicy wielu rajdów organizowanych przez grudziądzki Oddział PTTK. 
 
 
 
Szkolne drużyny turystyczne wzięły udział w konkursie rajdowym przygotowanym przez przewodników Michała Pasika i Jana Kamińskiego. Sponsorami nagród były Starostwo Powiatowe w Grudziądzu (nagrody książkowe) oraz portal egrudziadz.pl - wejściówki-bilety do kina Helios. 
 
Największą wiedzą wykazały się drużyny ze szkół podstawowych: 
 
1.miejsce – SKKT „Piechur” z SP-15 (Julia Grabowska & Dominika Nowaczek, opiekun - Regina Dubilis)    
 
2.miejsce – SKKT z SP-12 (Alexandra Leśko & Mateusz Mielczarek, opiekunowie: Alicja Kuziemska-Machowska, Bożena Utracka i Anita Szydłowska)
 
3.miejsce – SKKT z SP-18 (Maja Stawicka & Marta Stawicka, opiekun – Alexandra Stawicka).
 
Jak informuje komandor rajdu Wiesław Żurawski, w październiku 2017  roku trasa rajdu „zamkowego” prowadzić  będzie z Ryjewa do zamku w Sztumie w województwie pomorskim.                                                               
 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież