joomla templates top joomla templates template joomla

XVIII Rajd pieszy „Szlakiem zamków pomorskich”. Międzyszkolne Koło Turystyczne PTTK „Zawrat" zwiedziło ruiny zamku nad Jeziorem Sztumskim

włącz . Opublikowano w Grudziądz kulturalne

Międzyszkolne Koło Turystyczne PTTK „Zawrat” po raz 18-ty zorganizowało rajd pieszy „Szlakiem zamków pomorskich” do warowni w Sztumie.

Uczestnicy rajdu - w większości dzieci - rozpoczęli wędrówkę w Sztumskiej Wsi i przez Sarnowo i Zajezierze dotarli do ruin zamkowych malowniczo położonych nad Jeziorem Sztumskim.

 

Jednym z uczestników rajdu był pan Rafał, który specjalnie wybrał się na rajd zamkowy w celu zakupu sztumskiego zamku. Nawet grał w toto-lotka, aby zdobyć środki i odkupić nieruchomość od Urzędu Miejskiego w Sztumie.

Niestety, na miejscu okazało się, że dosłownie kilka dni temu zamek przejęło Muzeum Zamkowe w Malborku!

W trakcie rajdu odbył się doroczny konkurs n/t znajomości historii krzyżackich warowni na Pomorzu Wschodnim.

Zwycięską drużyną okazali się bracia Kacper & Sebastian Hinz z SP-20, drugie miejsce zajęła drużyna z SP-15 w składzie Julia Kamińska & Bartek Linowski.

Nagrody książkowe zostały ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Grudziądzu. Uczestnicy rajdu zdobyli 14 punktów do OTP, ale doświadczyli długiej podróży z przesiadkami na autobusy kolejowe, bowiem na trasie Grudziądz – Ryjewo trwa remont torowiska, po którym podróż do Malborka podobno będzie krótsza o 20 minut…

 

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież