joomla templates top joomla templates template joomla

W lipcu odbędzie się obóz wędrowny w Beskid Wysoki i Tatry Zachodnie. Uczestnicy odwiedzą między innymi Przełęcz Zawrat, Świnicę. Trwają zapisy

info: PTTK Zawrat włącz . Opublikowano w Grudziądz kulturalne

Kolejny raz odbędzie się obóz wędrowny organizowany przez Międzyszkolne Koło Turystyczne PTTK „Zawrat”. Tym razem uczestnicy odwiedzą Beskid Wysoki i Tatry Zachodnie. Pamiątkowe zdjęcie tradycyjnie już zostanie zrobione na Przełęczy Zawrat od której pochodzi nazwa koła.

Trwa nabór uczestników wysokogórskiego obozu wędrownego organizowanego przez Międzyszkolne Koło Turystyczne PTTK „Zawrat” w tym roku w Beskidzie Wysokim i Tatrach Zachodnich.
 
Poniżej plan obozu oraz informacje dotyczące kosztów wypoczynku i zapisów.

 

Wyjazd w góry w poniedziałek, 24 lipca 2017 o godz. 19.49, ul. Konarskiego (Grudziądz Przedm.). 

Przewidywany koszt całego pobytu – 880 zł (członkowie PTTK – 840 zł), są to koszty transportu (pociągi, autobusy, koleje linowe i codziennie bus zamówiony), 9 noclegów, 9 obiadów i wstępy do BPN oraz TPN).Pierwsze zebranie organizacyjne odbędzie się 25 maja o godz. 16 w biurze Oddziału PTTK w Grudziądzu, ul. Hallera 32. Zapisy i informacje w biurze Oddziału PTTK przy ul. Hallera 32 w każdy czwartek o godz. 16.
 
Przewidywany  program obozu wędrownego:
 
Poniedziałek, 24 lipca: Przejazd nocny pociągiem z dworca Grudziądz Przedmieście 19.49 do Bielska-Białej Gł. przez Toruń Gł. (przesiadka), Bydgoszcz Gł. (przesiadka), Łódź Widzew.
 
Wtorek, 25 lipca: Rano wjazd koleją gondolową PKL na Szyndzielnię, przejście na Klimczok   i do Szczyrku. Po obiedzie wjazd wyciągiem na Skrzyczne, zejście na nocleg do schroniska PTSM w Żywcu.  
 
Środa, 26 lipca: Poranny przejazd z Żywca przez Suchą Beskidzką do Zawoi-Widły, wejście do schroniska PTTK „Markowe Szczawiny”. Po obiedzie wejście Percią Akademików na Babią Górę i na Małą Babią (Cyl) – widok na zbiornik „Orawskie Morze”. Nocny powrót do Żywca.
 
Czwartek, 27 lipca: Rano – kąpiel w rzece Soła (Węgierska Górka), przejazd do Milówki, odwiedziny w ogrodzie Golec u’Orkiestra, możliwość udziału w koncercie w Łodygowicach. Po południu – przejazd do Poronina, zakwaterowanie w Murzasichle k/Zakopanego.
 
Piątek, 28 lipca:  Wyprawa w Tatry Zachodnie: przejazd rowerami przez Dolinę Chocho- łowską, wejście na Grześ, Rakoń  oraz Wołowiec, powrót żółtym szlakiem papieskim do schroniska „Na Polanie Chochołowskiej”. Dzień bez obiadu !
 
Sobota, 29 lipca: Rano opuszczenie schroniska, przejście przez Przełęcz Iwaniacką do schroniska „Na Hali Ornak”. Spacer do Stawu Smreczyńskiego, wejście do Wąwozu Kraków i do jaskini Smocza Jama, zwiedzanie jaskini Mroźnej w Dolinie Kościeliskiej. Przejazd busem z Kir do Murzasichle (obiadokolacja). Wieczorem ognisko z widokiem na półKsiężyc nad  Giewontem oraz biesiada w piwnicy pensjonatu (stołówka) do północy.
 
Niedziela, 30 lipca: Niedzielna msza św. w kościele góralskim w Murzasichle; po obiedzie wyprawa na Giewont przez  Kalatówki, powrót przez Dolinę Strążyską. Wieczorem grill.
 
Poniedziałek, 31 lipca: Wjazd koleją linową na Kasprowy Wierch (potrzebne legitymacje PTTK - zniżka), przejście przez Czerwone Wierchy (Kopa Kondracka, Małołączniak, Krzesanica, Ciemniak) do Doliny Małej Łąki. Powrót na obiad do Murzasichle. Wieczorem przejazd do Bukowiny Tatrzańskiej, 2-godzinna kąpiel w AquaParku.
 
Wtorek, 1 sierpnia: Przejazd busem do Palenicy, przejście do Roztoki i Wodogrzmotów Mickiewicza; wejście do Doliny Pięciu Stawów i na Przełęcz Zawrat. Próba wejścia na Mały Kozi Wierch albo zejście do Doliny Gąsienicowej (schronisko PTTK „Murowaniec”). Przejście przez Psią Trawkę do Murzasichle i obiadokolacja. Wieczorem błyskoteka „Morskie Oko”. 
 
Środa, 2 sierpnia: Wyprawa busem w Tatry Słowackie (Krywań). Wieczorem pożegnalne ognisko w Murzasichle, w razie deszczu – biesiada z grillem. Góralska muzyka (pan Jędrek).
 
Czwartek, 3 sierpnia: Gubałówka i Butorowy Wierch, baseny cieplicowe  przy hotelu „Kasprowy”. Wieczorem 19.32 wyjazd z Zakopanego (przez Łódź Widzew) do Laskowic Pom.
 
Piątek, 4 sierpnia:  Przyjazd do Laskowic Pomorskich i do Grudziądza Gł.  o godz. 7.15.
 
 
 
 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież