joomla templates top joomla templates template joomla

Grudziądzki akcent na Konwencji "Wiosny" Roberta Biedronia. W dosyć sporym tłumie grudziądzanom udało się "dopchać" pod samą scenę z napisem "Grudziądz"

R.Ż/eSerwis.info; screen/video: youtube włącz . Opublikowano w Grudziądz Plotkarski

Grudziądzanie „dopchali się” w sporym tłumie pod samą scenę na Konwencji „Wiosny” Roberta Biedronia. Kilka razy było w trakcie przemówienia lidera nowej partii widać napis Grudziądz. 
 
 
Miniona niedziele to moment powstania nowego bytu politycznego jakim jest Partia „Wiosna” Roberta Biedronia. Wśród tłumu jaki zebrał się na założycielskiej Konwencji znalazły się napisy wielu miast, w tym również Grudziądza – widać go minimum dwukrotnie - tyle naliczyliśmy.
 
- Grudziądzaninem, który trzyma napis jest prawdopodobnie były już członek Nowoczesnej Marcin Jarmużek -
 
Jak mówi:
 
- "Ponieważ zawsze miałem poglądy lewicowe, więc program bardzo mi odpowiada. W szczególności wątki ekologiczne - zakaz występów dla cyrków z dzikimi zwierzętami, likwidację ferm zwierząt futerkowych czy ochronę zieleni. Ale najważniejsza jest zapowiedź likwidacji elektrowni i kopalń węgla w Polsce, sektora który co roku pochłania kilka miliardów złotych, nie mówiąc już o kosztach zdrowotnych i środowiskowych".
 
 
Jakie propozycje kieruje do wyborców lider nowego ugrupowania? Są to postulaty jak się wydaje głównie środowisk lewicowych i laickich, a także „zielonych” w tym: 
- Edukacja seksualna w szkołach, in vitro dla każdego, aborcja na życzenie, czy rozdział Kościoła od Państwa – 
 
Jednym z filarów Biedronia jest Kościół, a raczej nowy stosunek Państwa do tej instytucji:
 
- „opodatkowania datków z tacy kościelnej, wycofanie religii ze szkół, opodatkowania księży, wypowiedzenia, lub zmiany konkordatu, likwidacja funduszu kościelnego” -
 
 
Pojawiły się również postulatu tzw. „zielonych” i obrońców zwierząt: 
 
- „zakaz cyrku w mieście, zakaz fajerwerków, a nawet rzecznik praw zwierzą i przyrody" - 
 
„Wiosna” opowiada się również za 50 plus dla każdego dziecka, a także maksymalnym czasem oczekiwania do lekarza 30 dni - po tym czasie będziemy mogli iść prywatnie a rachunkiem obarczyć NFZ.
 
Również obywatelska emerytura dla każdego w kwocie 1600 zł wywoła sporo dyskusji. Jedno jest pewne „Wiosna” w postulatach socjalnych przebija każde ugrupowanie i nie należy jej zaliczać do partii liberalnych gospodarczo jedynie światopoglądowo. 
 
Obietnice Robert Biedroń oszacował na 35 miliardów, specjaliści natomiast nawet na kilkaset - samo 500 plus dla wszystkich to dodatkowe 20 miliardów – dyskusja i szacunki w tracie oceny ekspertów …