joomla templates top joomla templates template joomla

Paweł Napolski jako "rolnik", ale nie taki co szuka żony, tylko któremu "Siemoniak zapłacił za wejście do gospodarstwa". Grudziądzki radny bohaterem fake newsa

R.Ż/eSerwis.info; fot: facebook włącz . Opublikowano w Grudziądz Plotkarski

„Siemoniak z PO przyłapany na płaceniu rolnikowi za wpuszczenie do gospodarstwa i sesję zdjęciową ???” tak zatytułowano fake newsa, na którym widać nie tylko byłego Ministra Siemoniaka z Platformy Obywatelskiej, ale na drugim planie grudziądzkiego radnego Pawła Napolskiego, który ma być prawdopodobnie tym rolnikiem.
 
 
Paweł Napolski wystosował stanowcze dementi po tym po tym jak w jednym z rozpowszechnianych fake nesów, który można nazwać równie dobrze skeczem jakoby opisana sytuacja miała miejsce, w której występował jako "rolnik".
 
 
Na obrazku zatytułowanym
 
-  „Siemoniak z PO przyłapany na płaceniu rolnikowi za wpuszczenie do gospodarstwa i sesję zdjęciową ???” – 
 
widać na pierwszym planie byłego Ministra Obrony Narodowej Tomasza Siemoniaka wychodzącego czy to z obory czy innego budynku gospodarczego, a na drugim planie 
 
- radnego Pawła Napolskiego grzebiącego w "portfelu" -
 
Grudziądzki radny zaprzecza jako trzymał portfel i był rolnikiem. 
 
- „Nie jestem rolnikiem. W ręku trzymam telefon, a nie portfel. Zdjęcie zostało wykonane wczoraj w gospodarstwie rolnym w Szczutowie. Serdeczne pozdrowienia dla Ministra Tomasz Siemoniak’ - czytamy na profilu radnego PO Pawła Napolskiego.
 
 
 
W całej sytuacji radny, bohater posta na fb, który stał się popularny, podchodzi do sprawy z humorem, a drugiej jednak zastanawia się jak łatwo manipulować w internecie. Dodajmy, że sam radny jest znany z tworzenia lub rozpowszechniania - również odpłatnie - wielu informacji, które jak to w życiu bywa dla konkurenacji politycznej również nie zawsze bywają wiarygodne, czego świadectwem są często negawtywne komentarze. 
 
- „Szczerze pisząc nie wiem, czy śmiać się, czy płakać. Z jednej strony post ten bawi mnie z drugiej zaś przeraża. Przeraża, gdyż jest kolejnym dowodem na to jak łatwo manipulować ludźmi, tworzyć fake newsy, kreować rzeczywistość... W nieco ponad godzinę został udostępniony ponad 100 razy. Ile osób uwierzyło w jego przekaz? Ile osób przekazało zmyśloną historyjkę rodzinie i znajomym? Na jak dużą skalę rozszedł się ten fake news? Nie wiem. Wiem, że Internet ma moc i warto wykorzystywać ją w dobry sposób” – czytamy na stronie fb radnego Pawła Napolskiego.