joomla templates top joomla templates template joomla

„Zrozumieć Autyzm”

powiatgrudziadzki.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz powiatowe

 

Do 21 lutego potrwa rekrutacja do udziału w bezpłatnym szkoleniu behawioralnym, w ramach programu „Zrozumieć Autyzm”, finansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Wsi Polskiej.Szkolenie poprowadzą certyfikowane terapeutki - Beata Blok i Zofia Brzeska ze Stowarzyszenia Pomocy Osobom Autystycznym w Gdańsku.
 
„Zrozumieć Autyzm” – Program Pomocy Osobom Autystycznym z Terenów Wiejskich” adresowany jest w szczególności do mieszkańców wsi naszego regionu, gdzie w większości przypadków dostęp do specjalistycznych szkoleń i pomocy leczniczo-terapeutycznej jest znacznie ograniczony lub nie występuje wcale. Szkolenie skierowane jest do osób pracujących z osobami z autyzmem, tj. terapeutów, nauczycieli oraz pracowników pomocy społecznej.
 
Podczas 40 godzin szkoleniowych uczestnicy poznają problematykę autyzmu w oparciu o uznane metody naukowe, a także doświadczenie własne wykładowców, poparte wieloletnią praktyką zawodową z osobami z autyzmem. Szkolenie potrwa dwa weekendy.
 
Pierwsze zajęcia odbędą się ostatniego dnia lutego, tj. 28.02 i w pierwsze dni marca 1.03 i 2.03 a następne spotkania zaplanowano na kolejna trzy dni marcowego weekendu, tj.7.03, 8.03 i 9.03. Uczestnicy, którzy będą obecni podczas wszystkich dni szkolenia otrzymają zaświadczenie o ukończeniu kursu.
 
Szkolenie również przygotowuje do uzyskania certyfikatu terapeuty behawioralnego. Zgłoszenia do udziału w szkoleniu przyjmowane są wyłącznie w oparciu o przesłaną ankietę na adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do dnia 21 lutego br. Liczba uczestników jest ograniczona i wynosi 30 osób.
 
Ankieta do pobrania oraz więcej informacji o szkoleniu na stronie www.zrozumiecautyzm.eu. Szczegółowych informacji udzieli koordynator programu „Zrozumieć Autyzm” w Kujawsko-Pomorskiem Emilia Ludwiczak ze Stowarzyszenia Pomocy Osobom Autystycznym w Gdańsku, nr tel. 506-669-545.