joomla templates top joomla templates template joomla

Prokurator żądał 2 lat, sąd orzekł 4 dla kierowcy, który potrącił 13-letnią uczennicę w Radzyniu Chełmińskim w grudniu zeszłego roku i 10 tys. zadość uczycienia

włącz . Opublikowano w Grudziądz powiatowe

Dobiegł do końca proces kierowcy, który w grudniu zeszłego roku potrącił na psach 13-letnią uczennicę w Radzyniu Chełmińskim. Dziewczynka zmarła po przewiezieniu do szpitala. Sąd skazał mężczyznę na 4 lata więzienia. 4 lata więzienia to o dwa więcej niż żądał prokurator, orzekł sąd w Wąbrzeźnie.

Prawdziwy cud! W styczniu Grudziądz był 462 wśród najbogatszych i najbiedniejszych gmin w Polsce, a w lipcu znalazł się na 85. Jak to możliwe?

R.Ż/eSerwis.info; fot: Agencje/eReporter24.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz powiatowe

Jeszcze w styczniu Grudziądz był na 462 pozycji wśród najbogatszych i najbiedniejszych gminy w Polsce, a w lipcu tego roku znalazł się na 85 pozycji spośród 2478 gmin sklasyfikowanych w zestawieniu dotyczącym łącznej sumy dochodów w przeliczeniu na jednego mieszkańca. Jak możliwy jest tak nagły skok? 

Spłonęło już kilka maszyn rolniczych. Lipiec i sierpień to okres wzmożonych prac na polach, a także pożarów do jakich tam dochodzi

T.W./eSerwis.info; info: PSP, Grudziądz; fot: PSP, Grudziądz włącz . Opublikowano w Grudziądz powiatowe

Tradycyjnie miesiące lipiec i sierpień to okres wzmożonej pracy na polach. W tym roku ze względu na aurę rolnicy rozpoczęli żniwa dopiero na przełomie tych wakacyjnych miesięcy. Proces zbierania suchego plonu (zboże, słoma, siano) przy wykorzystaniu maszyn rolniczych wiąże się z podwyższonym ryzykiem wystąpienia pożaru. 

Szpital może „pomarzyć” o tanich kredytach, oddłużeniu, czy innej pomocy? Osoby odpowiedzialne za obecną sytuację nie dostaną "złotówki"?

R.Ż/eSerwis.info; fot: Agencje/eReporter24.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz powiatowe

Szpital może „pomarzyć” o tanich kredytach, oddłużeniu, czy pomocy z zewnątrz? Do czasu wymiany osób w tym dyrektora i władz Grudziądza nikt nie dołoży złotówki do „studni bez dna” “Grudziądz jest już właściwie bankrutem.

W miejscowości Gołębiewo w powiecie grudziądzkim pojazd na łuku drogi zjechał na pobocze i wpadł do rowu. Dwie osoby przewieziono do szpitala

T.W./eSerwis.info; info: Policja, Grudziądz włącz . Opublikowano w Grudziądz powiatowe

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło w miejscowości Gołębiewo w powiecie grudziądzkim. W wyniku zdarzenia dwie osoby zostały przewiezione do szpitala. W środę 24 maja doszło do wypadku drogowego w miejscowości Gołębiewo, koło Grudziądza. 

Potężna nawałnica przetoczyła się przez region siejąc ogromne spustoszenie. W Grudziądzu strażacy interweniowali 115 razy, uszkodzeniu uległo auto i 7 dachów

T.W./eSerwis.info; info: PSP, Grudziądz; fot: PSP, Grudziądz włącz . Opublikowano w Grudziądz powiatowe

W piątek 11 sierpnia po godz. 22 przez region przetoczyła się potężna nawałnica, która siała spustoszenie na dużym obszarze Polski. Silny wiatr powalił i uszkodził wiele drzew stwarzając zagrożenie na drogach i chodnikach miasta i powiatu. 

Wyniki matury ogłoszone. PJATK otwiera się na nowych studentów

Materiał Komercyjny, info: Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych włącz . Opublikowano w Grudziądz powiatowe

O północy Centralna Komisja Egzaminacyjna ogłosiła wyniki tegorocznych matur. Osoby, które pozytywnie zaliczyły egzamin dojrzałości mają teraz do podjęcia najważniejszą decyzję - jakie wybrać studia. Przyszłych grafików i informatyków w swoje progi zaprasza Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych, która w tym roku według rankingu Perspektywy 2017 została najlepszą techniczną niepubliczną uczelnią w Polsce. 

PO pompuje pieniądze tylko w Bydgoszcz i Toruń spychając na margines np. Grudziądz. "Trzeba to zmienić dlatego musimy wygrać w wyborach samorządowych" - mówi PiS

R.Ż/eSerwis.info; fot: Agencje/eReporter24.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz powiatowe

- „Przyspieszamy, jeżeli chodzi o przygotowania do wyborów samorządowych, organizujemy struktury PiS pod tym kątem (..) robimy personalne przygotowania, ale przede wszystkim pracujemy nad programem (..) chcemy odbywać spotkania z mieszkańcami, być obecni we wszystkich miastach naszego województwa”.

Dwóch kolejnych pijanych kierowców straciło prawa jazdy. Mieli ponad promil alkoholu. Kolejna akcja (nie) "Trzeźwy kierujący"

T.W./eSerwis.info; info: Policja, Grudziądz włącz . Opublikowano w Grudziądz powiatowe

Na drogach powiatu grudziądzkiego po raz kolejny zostały przeprowadzone skoordynowane policyjne działania „Trzeźwy kierujący”. Ich efekt to zatrzymanie prawa jazdy dwóm osobom, które kierowały po pijanemu. W poniedziałęk 8 maja na drogach Grudziądza i powiatu grudziądzkiego policjanci Wydziału Ruchu Drogowego przeprowadzili działania „Trzeźwy kierujący”.