joomla templates top joomla templates template joomla

"Zbłąkany rycerz" lub fan rycerstwa powracał swoim żelaznym rumakiem z turnieju. Był nietrzeźwy. Zatrzymano mu prawo jazdy

Tomasz Nowak/eSerwis.info; info: Komenda Policji, Grudziądz włącz . Opublikowano w Grudziądz powiatowe

Wracał turnieju rycerskiego samochodem. Miał ponad 2 promile alkoholu Podczas kontroli drogowej powracający z turnieju rycerskiego kierowca stracił prawo jazdy. Nie wiadomo czy "zbłąkany rycerz" czy tylko pasjonat rycerstwa wracający swoim żelaznym rumakiem został zatrzymany przez patrol policji do kontroli drogowej. 

W Mełnie doszło do wypadku. Pięć osób zostało rannych

Tomasz Nowak/eSerwis.info; info: PSP Toruń; Komenda Policji, Grudziądz włącz . Opublikowano w Grudziądz powiatowe

W miejscowości Mełno kierujący pojazdem Renault na skrzyżowaniu dróg nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i zderzył się z pojazdem VW Golf. Na miejsce zdarzenia - droga wojewódzka 538 - około godziny 19:00 przybyły 4 zastępy straży pożarnej. Droga została całkowicie zablokowana. 

Kongres prozdrowotny

powiatgrudziadzki.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz powiatowe

16 października 2015 r., o godz. 11.00 w Sali konferencyjnej Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy przy ul. Jagiellońskiej 3 odbędzie się pod patronatem Elżbiety Rusielewicz Wicewojewody Kujawsko – Pomorskiego - II Kongres pt. „Zdrowie w Twoich rękach”. 

Egzaminy na mianowanych

powiatgrudziadzki.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz powiatowe

Dziś (19 sierpnia br.) odbyła się sesja egzaminacyjna dla nauczycieli ubiegających się o awans na stopień nauczyciela mianowanego. Awans zawodowy nauczycieli w tej formule realizowany jest od 2004 roku. Do Wydziału Rozwoju Lokalnego, Edukacji i Zamówień Publicznych Starostwa Powiatowego w Grudziądzu wpłynęły 3 wnioski od nauczycieli kontraktowych ze Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Kazimierza Jagiellończyka w Łasinie.

Senator Michał Wojtczak ucieka z Grudziądza zastąpi go na listach Marek Nowak z lokalnej Platformy

Tomasz Węgrzyn/eSerwis.info włącz . Opublikowano w Grudziądz powiatowe

Michał Wojtczak obecny senator Platformy Obywatelskiej z regionu grudziądzkiego nie wystartuje w tych wyborach z Grudziądza. Obecnego senatora zastąpi w tym okręgu Marek Nowak aktualny radny wojewódzkiego sejmiku i dyrektor Szpitala w Grudziądzu, który postanowił zaryzykować wejścia do  "wielkiej polityki".

Ostatni etap zakończony

powiatgrudziadzki.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz powiatowe

Wczoraj (6 lipca) zakończono i oficjalnie oddano do użytku ponad kilometrowy odcinek drogi powiatowej nr 1380 C Grudziądz-Nicwałd. Jest to czwarty i zarazem ostatni etap przebudowy drogi rozpoczętej w 2011 roku przez samorząd powiatu grudziądzkiego. 

Dwoje dzieci zginęło w zderzeniu szynobusu z samochodem koło Grudziądza

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Grudziądz powiatowe

Dwoje dzieci zginęło w zderzeniu samochodu z szynobusem na niestrzeżonym przejeździe kolejowym między stacjami Kornatowo a Grudziądz Mniszek w woj. kujawsko-pomorskim. Rannych rodziców przewieziono do szpitala. Na razie nie wiadomo, co było przyczyną wypadku. Badanie wykazało, że maszynista był trzeźwy.

Zakończony II etap drogi ...

powiatgrudziadzki.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz powiatowe

Wczoraj (9 października br.) została uroczyście oddana do użytku droga powiatowa nr 1375C Jankowice – Święte – II etap na odcinku o długości 1586 metrów w km 0+600 do 2 + 186. 

Marek Nowak jednak nie powalczy o miejsce w Senacie. Listy kandydatów Platformy Obywatelskiej

R.Ż/eSerwis.info włącz . Opublikowano w Grudziądz powiatowe

Listy Platformy Obywatelskiej do Senatu - podobnie jak rekomendacje regionalne na listach do Sejmu - uległy korekcie. W ostatecznej formule większość senatorów powalczy w swoich okręgach, małe zamieszanie jedynie w Grudziądzu i Toruniu. Największą niespodzianką jest start z Torunia Przemysława Termińskiego, właściciela żużlowego KS Toruń, który zajął miejsce senatora Michała Wojtczaka.

71. rocznica Powstania Warszawskiego

powiatgrudziadzki.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz powiatowe

Wójt Gminy Grudziądz zaprasza mieszkańców oraz gości powiatu grudziądzkiego na obchody 71. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, 1 sierpnia. 

Mieszkańcy bawili się na festynach

powiatgrudziadzki.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz powiatowe

Zabawy i gry zespołowe, konkursy oraz pyszny poczęstunek – to tylko niektóre z atrakcji, które towarzyszyły uczestnikom festynów zorganizowanych z okazji Nocy Świętojańskiej w Lisnowie (gmina Świecie nad Osą) i Słupie (gmina Gruta). 

Obchody Dnia Strażaka

powiatgrudziadzki.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz powiatowe

W piątek, 15 maja br. na placu Komendy Miejskiej PSP w Grudziądzu uroczyście świętowano obchody Dnia Strażaka. Strażakom za zaangażowanie, nieustanną gotowość niesienia pomocy i wsparcie społeczności lokalnej w obliczu zagrożeń, dziękowali również przedstawiciele władz powiatu grudziądzkiego.