joomla templates top joomla templates template joomla

W polu pomiędzy Wałdowem i Gorzuchowem pociąg z Grudziądza do Torunia nagle stanął

R.Ż/eSerwis.info włącz . Opublikowano w Grudziądz powiatowe

Podróżni relacji Grudziądz – Toruń zmuszeni byli spędzić ponad godzinę w pełnym upale na polach pod Wałdowem Szlacheckim, w oczekiwaniu na kolejny pociąg do Torunia. Na wzgórzach pomiędzy Wałdowem Szlacheckich i Gorzuchowem pociąg z Grudziądza do Torunia nagle stanął. 

"Zbłąkany rycerz" lub fan rycerstwa powracał swoim żelaznym rumakiem z turnieju. Był nietrzeźwy. Zatrzymano mu prawo jazdy

Tomasz Nowak/eSerwis.info; info: Komenda Policji, Grudziądz włącz . Opublikowano w Grudziądz powiatowe

Wracał turnieju rycerskiego samochodem. Miał ponad 2 promile alkoholu Podczas kontroli drogowej powracający z turnieju rycerskiego kierowca stracił prawo jazdy. Nie wiadomo czy "zbłąkany rycerz" czy tylko pasjonat rycerstwa wracający swoim żelaznym rumakiem został zatrzymany przez patrol policji do kontroli drogowej. 

Zakończony II etap drogi ...

powiatgrudziadzki.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz powiatowe

Wczoraj (9 października br.) została uroczyście oddana do użytku droga powiatowa nr 1375C Jankowice – Święte – II etap na odcinku o długości 1586 metrów w km 0+600 do 2 + 186. 

Marek Nowak jednak nie powalczy o miejsce w Senacie. Listy kandydatów Platformy Obywatelskiej

R.Ż/eSerwis.info włącz . Opublikowano w Grudziądz powiatowe

Listy Platformy Obywatelskiej do Senatu - podobnie jak rekomendacje regionalne na listach do Sejmu - uległy korekcie. W ostatecznej formule większość senatorów powalczy w swoich okręgach, małe zamieszanie jedynie w Grudziądzu i Toruniu. Największą niespodzianką jest start z Torunia Przemysława Termińskiego, właściciela żużlowego KS Toruń, który zajął miejsce senatora Michała Wojtczaka.

71. rocznica Powstania Warszawskiego

powiatgrudziadzki.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz powiatowe

Wójt Gminy Grudziądz zaprasza mieszkańców oraz gości powiatu grudziądzkiego na obchody 71. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, 1 sierpnia. 

W Mełnie doszło do wypadku. Pięć osób zostało rannych

Tomasz Nowak/eSerwis.info; info: PSP Toruń; Komenda Policji, Grudziądz włącz . Opublikowano w Grudziądz powiatowe

W miejscowości Mełno kierujący pojazdem Renault na skrzyżowaniu dróg nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i zderzył się z pojazdem VW Golf. Na miejsce zdarzenia - droga wojewódzka 538 - około godziny 19:00 przybyły 4 zastępy straży pożarnej. Droga została całkowicie zablokowana. 

Kongres prozdrowotny

powiatgrudziadzki.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz powiatowe

16 października 2015 r., o godz. 11.00 w Sali konferencyjnej Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy przy ul. Jagiellońskiej 3 odbędzie się pod patronatem Elżbiety Rusielewicz Wicewojewody Kujawsko – Pomorskiego - II Kongres pt. „Zdrowie w Twoich rękach”. 

Egzaminy na mianowanych

powiatgrudziadzki.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz powiatowe

Dziś (19 sierpnia br.) odbyła się sesja egzaminacyjna dla nauczycieli ubiegających się o awans na stopień nauczyciela mianowanego. Awans zawodowy nauczycieli w tej formule realizowany jest od 2004 roku. Do Wydziału Rozwoju Lokalnego, Edukacji i Zamówień Publicznych Starostwa Powiatowego w Grudziądzu wpłynęły 3 wnioski od nauczycieli kontraktowych ze Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Kazimierza Jagiellończyka w Łasinie.

Senator Michał Wojtczak ucieka z Grudziądza zastąpi go na listach Marek Nowak z lokalnej Platformy

Tomasz Węgrzyn/eSerwis.info włącz . Opublikowano w Grudziądz powiatowe

Michał Wojtczak obecny senator Platformy Obywatelskiej z regionu grudziądzkiego nie wystartuje w tych wyborach z Grudziądza. Obecnego senatora zastąpi w tym okręgu Marek Nowak aktualny radny wojewódzkiego sejmiku i dyrektor Szpitala w Grudziądzu, który postanowił zaryzykować wejścia do  "wielkiej polityki".

Ostatni etap zakończony

powiatgrudziadzki.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz powiatowe

Wczoraj (6 lipca) zakończono i oficjalnie oddano do użytku ponad kilometrowy odcinek drogi powiatowej nr 1380 C Grudziądz-Nicwałd. Jest to czwarty i zarazem ostatni etap przebudowy drogi rozpoczętej w 2011 roku przez samorząd powiatu grudziądzkiego.