joomla templates top joomla templates template joomla

Dodatkowe środki na inwestycje w Grudziądzu w kwocie 8,4 mln z Funduszu Inwestycji Samorządowych oraz 3,4 mln na inwestycje w Łasinie, Grucie, Radzyniu Chełmińskim, Świeciu nad Osą

Agencja/eReporter24 włącz . Opublikowano w Grudziądz powiatowe

 
8,4 mln zł trafi do Grudziądza z Funduszu Inwestycji Samorządowych na inwestycje lokalne, natomiast 3,4 mln zł przeznaczone będzie dla gmin powiatu grudziądzkiego  w tym dla Gruty, Łasina, Rogóźna i Świecia nad Osą. Wsparcie jest elementem tarczy antykryzysowej. 
 
Fundusz Inwestycji Samorządowych to środki przeznaczone na  dotacje dla gmin, powiatów i miast, w wysokości od 0,5 mln zł do aż ponad 93 mln. Łącznie w skali całego kraju aż 6 miliardów złotych w kwocie 5 mld dla gmin i miast na prawach powiatu i 1 mld dla powiatów ziemskich.  
 
- „Fundusz Inwestycji Samorządowych powstał z inicjatywy Prezydenta Andrzeja Dudy. Do Grudziądza trafi 8,4 mln zł i 3,2 mln zł do gmin powiatu grudziądzkiego” - mówiła Anna Gembicka podsekretarz stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju.
 
 
Jak mówiła posłanka w sytuacji gdy wiele gmin i powiatów boryka się z trudnościami finansowymi, dostęp do wielkiego rządowego programu wsparcia inwestycji to Tarcza dla samorządów.
 
Ponad 2,6 mld złotych z Funduszu trafi do gmin wiejskich i  miejsko‑wiejskich. To droga zrównoważonego rozwoju, który w równym stopniu wspiera zarówno duże miasta, jak i najmniejsze miejscowości. Kwoty dotacji dla poszczególnych samorządów będą wynikały z relacji wydatków majątkowych i zamożności gmin i powiatów.
 
- „Środki przekazane przez rząd będzie można wykorzystać na inwestycje, takie jak remonty szkół i przedszkoli, inwestycje w wodociągi i kanalizację, budowę żłobków, drogi, także na szpitale i inne niezbędne lokalnie działania” - mówiła posłanka Prawa i Sprawiedliwości.
 
Źródłem finansowania projektu jest Fundusz COVID-19.  Wsparcie jest bezzwrotne.
 
- „Jak to mówią po owocach ich poznacie. Rząd PiS jest rządem oczekiwanym od wielu lat przez obywateli tego kraju, przez demokrację, przez Państwo, przez przedsiębiorców, przez samorządowy. Kwota 6 mld robi wrażenie” - mówił Krzysztof Kosiński radny PiS w Grudziądzu. 
 
 
Jak dodał radny PiS Sławomir Szymański: 
 
 - „Dziękujemy za te środki Pani Minister. Mam nadzieję, że samorząd skorzysta i zrobimy wszystko, aby Pan prezydent składał wnioski, aby te pieniądze w konsekwencji zostały pozyskane” -
 
Na zakończenie szefowa struktur Prawa i Sprawiedliwości na finiszu kampanii zaapelowała o to aby iść na wybory i dodać głos na Andrzeja Dudę. 
 
- „Korzystając z ostatnich godzin kampanii wyborczej apeluje do wyborców, aby wybrali się na wyboru i dokonali przemyślanego wyboru, który jest pomiędzy różnymi wizjami Polski. To będą najważniejsze wybory po 89 roku, będą dawali możliwość rozwoju naszej ojczyny na dziesięciolecia. Zachęcam na oddanie głosu na Andrzeja Dudę” - mówiła Marzenna Drab.