joomla templates top joomla templates template joomla

Grzywna 1800 zł i zakaz wstępu dla dwóch osób, które wtargnęły na płytę stadionu podczas meczu żużlowego GKM Grudziądz. Tego samego dnia w trybie przyśpieszonym zapadł wyroki

info: Policja, Grudziądz; fot: Agencja/eReporter24 włącz . Opublikowano w Grudziądz powiatowe

W trybie przyśpieszonym grudziądzcy policjanci doprowadzili do sądu dwóch pseudokibiców. Pijani mężczyźni podczas meczu żużlowego przeskoczyli przez ogrodzenie i wtargnęli na płytę stadionu. Chuliganów zatrzymała ochrona, a sprawą zajęli się policjanci. 26 i 28-latni przestępcy zostali już ukarani za naruszenie przepisów ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych. Sąd Rejonowy w Grudziądzu wymierzył im grzywnę, zakazał wstępu przez 2 lata na imprezy masowe oraz obciążył kosztami postępowania.

 
W niedzielę (2.06.19) podczas mieczu żużlowego pomiędzy MR Garden GKM Grudziądz, a Unią Leszno doszło do naruszenia przepisów ustawy o bezpieczeństwie imprezach masowych. 
 
Po zakończeniu ostatniego biegu na płytę stadionu przy ul. Hallera w Grudziądzu z sektora miejscowych kibiców wbiegło dwóch mężczyzn przeskakując wcześniej przez ogrodzenie. Chuligani zostali zatrzymani przez ochronę i przekazani policjantom.
 
 
Okazało się, że zatrzymani to 26 i 28-letni grudziądzanie. Funkcjonariusze doprowadzali chuliganów do komendy. Obydwaj trafili do policyjnego aresztu – byli pijani. We wtorek (4.06.19) stadionowi przestępcy usłyszeli zarzuty wtargnięcia na płytę stadionu naruszając przepisy ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych. 
 
Tego samego dnia w sprawie zapadły wyroki, gdyż pseudokibice w trybie przyśpieszonym zostali doprowadzeni do sądu. Zakaz wstępu na imprezy masowe w kraju oraz poza nim na mecze kadry narodowej w piłce nożnej przez okres 2 lat, 180 stawek dziennych grzywny (przyjęto, iż jedna stawka jest równoważnikiem 10 zł) oraz obciążenie wydatkami postępowania – to wyroki jaki usłyszeli obydwaj przestępcy.