joomla templates top joomla templates template joomla

Kąpiel noworodków, mycie naczyń, zębów i spożywanie wody wyłącznie po uprzednim przegotowaniu. Woda z wodociągu w Mełnie zawiera bakterie grupy coli

info: Gmina, Gruta włącz . Opublikowano w Grudziądz powiatowe

"W związku z otrzymaną informacją w dniu 10.10.2019 r. o warunkowej przydatności wody do spożycia z wodociągu publicznego Mełno przekazujemy komunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Grudziądzu" - informuje gmina Gruta. 
 
 
Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Grudziądzu informuje, że w badaniach jakości wody z wodociągu publicznego Mełno, zaopatrującego miejscowość Mełno, gmina Gruta w powiecie grudziądzkim stwierdzono obecność bakterii grupy coli. Woda warunkowo przydatna do spożycia, po uprzednim przegotowaniu. 
 
- Przegotowania wymaga też woda do: przygotowania posiłków, mycia spożywanych na surowo owoców i warzyw, mycia zębów, mycia naczyń, kąpieli noworodków i niemowląt - 
 
 
Trwają prace mające na celu przywrócenie jakości wody spełniającej wymagania zalecane rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 7 grudnia 2017 r. w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi.
 
Uwaga: Wodę należy gotować przez minimum 2 minuty, a następnie bez gwałtovmego schładzania pozostawić do ostudzenia.
 
Woda bez przegotowania może być stosowana do codziennego mycia, prania odzieży, prac porządkowych (np. mycia podłóg) i spłukiwania toalet.
 
Zalecenie obowiązuje do czasu wydania kolejnego komunikatu.