joomla templates top joomla templates template joomla

Marek Nowak jednak nie powalczy o miejsce w Senacie. Listy kandydatów Platformy Obywatelskiej

R.Ż/eSerwis.info włącz . Opublikowano w Grudziądz powiatowe

 
Listy Platformy Obywatelskiej do Senatu -  podobnie jak rekomendacje regionalne na listach do Sejmu - uległy korekcie. W ostatecznej formule większość senatorów powalczy w swoich okręgach, małe zamieszanie  jedynie w Grudziądzu i Toruniu. 
 
Największą niespodzianką jest start z Torunia Przemysława Termińskiego, właściciela żużlowego KS Toruń, który zajął miejsce senatora Michała Wojtczaka mającego początkowo wystartować właśnie z tego okręgu. Poprzednio senatorem z ramienia Platformy Obywatelskiej w Toruniu był Jan Wyrowiński. 
 
 
Sam senator Wojtczak - obecnie z okręgu grudziądzkiego - powalczy ponownie o mandat z Grudziądza, a tym samym Marek Nowak nie jest już kandydatem i nie powalczy o miejsce do Senatu co wcześniej było rozważane. 
 
 
Kandydatura Michała Wojtczaka była już w poprzednich wyborach kontrowersyjna, ponieważ sam senator Mieszka w Toruniu i jest to jego naturalne środowisko wyborcze, takie przynajmniej argumenty padały ze strony konkurencji politycznej. Obecnie to walka o drugą kadencję, a więc senator ma już rozeznanie w regionalnych problemach i nie można go nazwać tak jak cztery lata temu „spadachroniarzem”. 
 
W przypadku kolejnych kandydatów Platformy Obywatelskiej do Senatu sytuacja wygląda następująco: Senator Andrzej Kobiak ponownie wystartuje z Bydgoszczy, Jan Rulewski z Inowrocławia, a Andrzej Person z Włocławka.