joomla templates top joomla templates template joomla

Ministerstwo Zdrowia sfinansowało z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego zakup nowego tomografu do grudziądzkiego Szpitala. Miasto będzie musiało dołożyć 15% środków własnych do zakupu

info: Urząd Miasta, Grudziądz włącz . Opublikowano w Grudziądz powiatowe

Ponad 5,2 mln zł to wartość sprzętu, który trafił do Regionalnego Szpitala Specjalistycznego. Środki, 85%, na jego zakup pochodziły z Ministerstwa Zdrowia z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, a 15% potrzebne na wkład własny wyasygnuje gmina-miasto Grudziądz.
 
W oficjalnym otwarciu nowej pracowni tomograficznej na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym oraz pracowni radiologicznej na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym Dziecięcym w miniony piątek, 22 czerwca udział wzięli m.in. wiceprezydent Marek Sikora, radny Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego Ryszard Bober, Przewodniczący Rady Miejskiej Grudziądza Arkadiusz Goszka, dyrektor Regionalnego Szpitala Specjalistycznego Marek Nowak, lekarze i pielęgniarki oraz przedstawiciele firm: Siemens i Carestream, które dostarczyły sprzęt.  
 
 
W ramach projektu zakupiono m.in. tomograf komputerowy 64 warstwowy, aparat RTG uniwersalny kostno-płucny ambulatoryjny, aparat RTG przyłóżkowy cyfrowy, aparat do wstępnej diagnostyki kardiologicznej, 3 defibrylatory, termobox, 4 wielofunkcyjne wózki do przewożenia chorych, 4 pompy infuzyjne strzykawkowe i aparat EKG.
 
Remont pomieszczeń Szpitalnego Oddziału Ratunkowego i ich dostosowanie do nowego sprzętu lecznica sfinansowała z własnych środków.