joomla templates top joomla templates template joomla

W Grudziądzu się nie dało, w Radzyniu Chełmińskim otwarto największe lodowisko w powiecie grudziądzkim. Można?

R.Ż/eSerwis.info; info/foto/screen: facebook/Radzyń Chełmińki włącz . Opublikowano w Grudziądz powiatowe


 
Już od tygodnia w Radzyniu Chełmińskim funkcjonuje zadaszone lodowisko. W Grudziądzu się nie dało, w Radzyniu inwestycję sfinansowano ze środków własnych gminy inwestując w turystykę na długie lata.
 
Już od zeszłej soboty mieszkańcy Radzynia Chełmińskiego mogą być dumni z nowo otwartego krytego lodowiska w tej miejscowości. Lodowiska sporo większego niż to znajdujące się np. w Parku Miejskim w Grudziądzu. 
 
 
 
Kilak lat temu dyskusja odnośnie otwarcia podobnego obiektu przeszła również przez Grudziądz. Lodowisko otworzyć się udało, jednak sporo mniejsze niż co niektórzy sugerowali i bez zadaszenia, na które nie wystarczyło pieniędzy. Argumenty były wtedy różne „nie opłaca się”, „za duże koszt”.
 
Podobna dyskusja przewinęła się również wiele lat temu co do inwestycji jaką miały być Grudziądzkie Solanki. Grudziądz „spasował”, a Uniejów wykorzystał swoją szansę inwestując w tamtejsze Termy, 
 
 
 
Radzyń Chełmiński otwierając zadaszone lodowisko może stać się ośrodkiem, który dzięki pomysłowości władz zachęci amatorów sportów zimowych do odwiedzenia tej miejscowości również zimą, a która do tej pory głównie latem przyciągała turystykę, ze względu na Zamek, który się w niej znajduje. 
 
Budowę hali i lodowiska sfinansowała z funduszy własnych Gmina. Jest to kolejna inwestycja, która zmienia oblicze Radzynia Chełmińskiego, do którego w ramach np. całodniowej wycieczki z Grudziądza można dojechać chociażby autobusem komunikacji miejskiej, o który również zadbali włodarze.
 
Rozkład jazdy autobusu nr 23 w poniższym linku.

Z samego rana można tam wybrać się np. na całodzienne łyżwy, zjeść obiad na miejscu i powrócić do Grudziądza popołudniowym autobusem.