joomla templates top joomla templates template joomla

Narodowe czytanie „Trylogii”

powiatgrudziadzki.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz powiatowe

Powiat grudziądzki po raz kolejny włączy się w ogólnopolską akcję zainicjowaną przez Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego pod hasłem „Narodowe Czytanie”. Tegoroczna edycja poświęcona będzie twórczości Henryka Sienkiewicza, pierwszego polskiego nowelisty, powieściopisarza i publicysty.

Akcja narodowego czytania zainicjowana została w 2012 roku przez Prezydenta RP i ma na celu propagowanie wybitnych dzieł literatury, zwrócenie uwagi na potrzebę pielęgnowania kultury języka oraz wzmocnienie polskiej tożsamości. W ubiegłorocznej, drugiej odsłonie akcji czytaliśmy dzieła Aleksandra Fredry.

W publicznym czytaniu wzięli udział m.in. radni, dyrektorzy placówek i instytucji oświatowych, uczniowie oraz mieszkańcy powiatu. W tym roku pragniemy zaprosić Państwa do wspólnej lektury „Trylogii” H. Sienkiewicza. Spotkanie z twórczością tego znakomitego twórcy w naszym powiecie odbędzie się w sobotę, tj. 6 września br. o godz. 11.00 na terenie malowniczego parku, przed gmachem Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Białochowie (gmina Rogóźno).

Wspólnemu czytaniu towarzyszyć będzie prezentacja multimedialna ukazująca życie i dorobek literacki Henryka Sienkiewicza. Serdecznie zachęcamy do wspólnej lektury „Trylogii”.