joomla templates top joomla templates template joomla

Nowy wóz bojowy dla OSP Gruta pokazuje jak skuteczna może być współpraca z Rządem - mówi Małgorzata Taranowicz kandydatka do sejmiku i zapowiada zakup kolejnych jednostek w regionie

R.Ż/eSerwis.info; fot: info/eReporter24.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz powiatowe

OSP Gruta otrzymała nowy wóz strażacki o wartości 350 tys. Poprawkę do budżetu pozwalającą sfinansować zakup pojazdu wnieśli posłowie PiS w efekcie działań Małgorzaty Taranowicz
OSP Gruta wzbogaciła się o nowoczesny pojazd bojowy o wartości 350 tys. zł. To jedna z 8 jednostek, które trafiły w województwie kujawsko-pomorskim do strażaków sfinansowana z funduszy ogólnopolskich.  
 
W Grucie odbyło się uroczyste przekazanie nowego woju bojowego do jednostki OSP, na której pojawili się posłowie i senatorowie, wiceministrowie Prawa i Sprawiedliwości. W uroczystości wzięła również Małgorzata Taranowicz, która zabiegała o sfinansowanie zakupu tej jednostki dla lokalnego OSP. W efekcie prowadzona poprawka do budżetu państwa pozwoliła na zakup jednostek, w tym 8 dla lokalnych OSP  województwie kujawsko-pomorskim. 
- „Cieszę, że miałam w tym swój udział i samochód jako jeden z 8 zakupionych na województwo trafił właśnie do GRUTY. W kolejnym rozdaniu postaram się o wozy dla innych jednostek OSP.. Niby niemożliwe a jednak możliwe - mówi Małgorzata Taranowicz. 
 
Jak podkreśla kandydatka z list Prawa i Sprawiedliwości do sejmiku województwa kujawsko-pomorskiego zakup jest przykładem na to, że współpraca z Rządem rodzi dobre owoce. Małgorzata Taranowicz zapowiada dalsze lobbowanie na rzecz regionu i pozyskiwanie środków dla kolejnych OSP w tym na zakup sprzętu i wozów bojowych:  
 
- „Jeśli uzyskam mandat radnej sejmiku jeszcze skuteczniej będę mogła działać na rzecz naszego regionu. Wszystkim druhom i druhnom życzę by jak najrzadziej używali tego wozu a jeśli już, to by tyle samo było wyjazdów co przyjazdów”
 
Sprzęt zakupiony dla OSP Gruta to nowoczesny wóz bojowy o wartości 350 tys. zl. Środki na jego zakup pochodzą z budżetu państwa dzięki poprawce zgłoszonej przez Posłów Prawa i Sprawiedliwości.