joomla templates top joomla templates template joomla

PO pompuje pieniądze tylko w Bydgoszcz i Toruń spychając na margines np. Grudziądz. "Trzeba to zmienić dlatego musimy wygrać w wyborach samorządowych" - mówi PiS

włącz . Opublikowano w Grudziądz powiatowe

 
- „Przyspieszamy, jeżeli chodzi o przygotowania do wyborów samorządowych, organizujemy struktury PiS pod tym kątem (..) robimy personalne przygotowania, ale przede wszystkim pracujemy nad programem (..) chcemy odbywać spotkania z mieszkańcami, być obecni we wszystkich miastach naszego województwa” - mówił poseł Łukasz Schreiber na konferencji prasowej w Grudziądzu.
 
We wspomnianej konferencji udział wzięli członkowie zespołu, który zajmie się przygotowaniem wyborów w okręgu wyborczym oraz całym województwie, a więc posłanka Joanna Borowiak, wspomniany już poseł Łukasz Schreiber i odpowiedzialni w regionie powiatowy pełnomocnik PiS na Grudziądz Grzegorz Klein i pełnomocnik PiS powiatu ziemskiego Małgorzata Taranowicz, która odpowiedzialna jest również za powiat Wąbrzeski i Brodnicki oraz podsekretarz stanu w MEN Marzenna Drab równocześnie również przewodnicząca jednego z kół PiS w Grudziądzu. 
 
 
 
Główny cel Prawa i Sprawiedliwości to odsunięcie PO i PSL od władzy w województwie, ponieważ te kierują ogromne środki tylko do dwóch dużych ośrodków miejskich na czym tracą takie miasta jak Grudziądz, Inowrocław, Włocławek czy Brodnica, a przez to również ich gminy ościenne. 
 
- „Dlaczego chcemy odsunąć od władzy PO i PiS? Styl sprawowania rządów w województwie w sejmiku nie jest właściwy. Doskonale wiemy, że problemem województwa kujawsko-pomorskiego jest równomierne gospodarowanie środkami, zrównoważony rozwój obszarów województwa. Marszałek województwa ma z tym duży problem, doskonale wie to Grudziądz (..)„
 
mówiła na konferencji Joanna Borowiak i podała liczby: 
 
- „Grudziądz ze środków przeznaczonych na politykę regionalną z blisko 170 milionów przeznaczonych na Toruń i Bydgoszcz dla Grudziądza przeznaczono tylko 26! To pokazuje jak nierównomierny jest rozwój województwa (..) „
 
 
Posłanka z Włocławka dodał, że PiS postawi na większy udział w tych środkach również innych ośrodków miejskich, a co za tym idzie ich gmin ościennych: 
 
- „Jeżeli PiS przejmie stery w sejmiku wojewódzkim (..) skierujemy politykę regionalną nie na dwa największe w naszym województwie, a na pięć ośrodków w tym oczywiście Grudziądza, ale również Włocławek i Inowrocław i gminy przylegające ” - mówiła posłanka Joanna Borowiak.
 
Podsekretarz stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej Marzenna Drab odniosła się do „bardzo alarmującej sytuacji finansowej Grudziądza” i do długu jaki przypada na jednego mieszkańca w tym mieście:
 
- „Dzisiaj to jest 10 tys. złotych na każdego mieszkańca, nawet dla tego, który się dopiero urodził. To jest wyprawka dla każdego grudziądzanina od prezydenta” - mówiła Marzenna Drab. 
 
Zdaniem podsekretarz stanu powodem jest złe zarządzenia miastem i szpitalem. Zdaniem posłanki: 
 
- „budżet Grudziądza tego nie wytrzyma”
 
 
 
Była posłanka wspomniała również o lokatorach, z którymi miasto się sądzi i naraża ich na niepotrzebny stres równocześnie przegrywając z nimi na wszystkich szczeblach sądowych kolejne rozprawy, co powoduje zbędne koszty i dyskomfort mieszkańców zmuszonych walczyć o swoje przed sądami, chociaż im się to zwyczajnie należy. Marzenna Drab mówiła również o zakwestionowaniu przez RIO wykonania budżetu za rok 2016.
 
Małgorzata Taranowicz odpowiedzialna w kilku gminach za organizację wyborów mówi:
 
- „Wszystko zrobimy aby nasz kandydat, którego wytypujemy na prezydenta Grudziądza wygrał. Będzie to osoba, która będzie miała wsparcia od PiS na wszystkich szczeblach. Wszystko zrobimy aby ten dług zniwelować” 
 
i dodała
 
- „dla mnie niezrozumiałe jest to, że przez tyle lat rządziła Platforma Obywatelska, w mieście, województwie w Grudziądzu i nikt nic nie zrobił aby nie było tego długu. Prezydent jest z PO, radni sejmiku z PO, parlamentarzystę. Nie było żadnej pomocy z zewnątrz. To jest dla nas skandal porażka” - mówiła na konferencji Małgorzata Taranowicz. 
 
{media load=media,id=8308,width=640,align=center,display=inline}
 
Zespół zapowiada dużo spotkań z mieszkańcami przed i w trakcie kampanii wyborczej. Prawo i Sprawiedliwość zamierza ofensywnie już od jesieni wkroczyć w okres wyborczy nie czekając na kampanię, która rozpocznie się oficjalnie dopiero za rok. 
 
- „Będę wspierał działania Pani koordynator (red. Taranowicz). Skupimy się na tym aby jak najskuteczniej przejąć miasto, aby powstrzymać szarże w szpitalu, gdzie odbywają się nieskutecznie (.) osiem lat rządów jak sami widzimy, przejdźmy się np.: ul. Sienkiewicza to zobaczymy w jakiej dewastacji jest ta ulica. Wykonuje się inwestycje na obrzeżach, niszczy się Las Rudnicki” - mówił pełnomocnik PiS na Grudziądz Grzegorz Klein.
 
Nazwisko kandydata PiS na stanowisko prezydenta Grudziądza poznamy najprawdopodobniej po wakacjach, kiedy do przygotowania ruszą pełną parą i zacznie się dobieranie kandydatów do list wyborczych w okręgach, w tym na prezydentów również miast w tym w Grudziądzu. Trudno w obecnej sytuacji nawet spekulować nad obecnym kandydatem. Wiadomo jednak, że kandydat będzie musiał być zatwierdzony przez władze naczelne Prawa i Sprawiedliwości bo to przewiduje statut. 
 
- „Spekulacje w tej sprawie są przedwczesne, kto będzie kandydatem na prezydenta Grudziądza” - mówią członkowie zespołu wyborczego. 
 
Wiadomo jednak, że będą ankiety, w których mieszkańcy będą mogli wypowiedzieć się odnośnie programu wyborczego Prawa i Sprawiedliwości.
 
- „Funkcjonująca władza pokazała co ma do zaproponowania mieszkańców Grudziądza” - mówią członkowie komisji – „ich do tego nie trzeba przekonywać”. 
 
 
 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież