joomla templates top joomla templates template joomla

Kradł prąd może posiedzieć nawet 5 lat. Po kabelku policjanci doszli do źródła "przecieku" energii

T.W./eSerwis.info; info: Policja, Grudziądz włącz . Opublikowano w Grudziądz powiatowe

 
Grudziądzcy policjanci zatrzymali 23-latka, który w jednej z miejscowości w powiecie grudziądzkim kradł energię elektryczną. Mężczyzna podłączył się do sieci energetycznej za pomocą… wędki. Po oszacowaniu wartości skradzionego prądu, zostaną mu przedstawione zarzuty.
 
W czwartek 23 marca dzielnicowi III rewiru dzielnicowych w Grudziądzu podczas obchodu w jednej z miejscowości w powiecie grudziądzkim, zauważyli wędkę z kablem zarzuconą na linię energetyczną. 
 
 
Idąc po kablu, policjanci trafili do jednego z pobliskich zabudowań, gdzie przewód był podłączony do instalacji po zdjętym liczniku elektrycznym. Na terenie posesji mundurowi natrafili też na mężczyznę, który „skonstruował” całą instalację. Okazał się nim 23-letni mieszkaniec powiatu grudziądzkiego. 
 
 
Na miejsce zostało wezwane pogotowie energetyczne, które odłączyło wędkę i przewody od linii energetycznej. Policjanci przeprowadzili oględziny oraz powiadomili dostawcę prądu. 
 
Po oszacowaniu ilości skradzionej energii elektrycznej, 23-latkowi zostaną przedstawione zarzuty. Za przestępstwo to kodeks karny przewiduje do 5 lat więzienia.
 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież