joomla templates top joomla templates template joomla

Ukradli ciągniki rolnicze warte 280 tys. Wyjechali z posesji taranując płot. Policja odzyskała skradzonie maszyny

T.W./eSerwis.info; info: Policja, Grudziądz; fot: Archiwum włącz . Opublikowano w Grudziądz powiatowe

 
Policjanci Wydziału Kryminalnego grudziądzkiej komendy zatrzymali 30-letniego mężczyznę. Na jego działce funkcjonariusze odnaleźli dwa ciągniki rolnicze, które zostały skradzione z terenu posesji w powiecie grudziądzkim. Maszyny już wróciły do prawowitego właściciela. Wartość odzyskanego przez policjantów sprzętu to ponad 280 tys. złotych.
 
Do zuchwałej kradzieży doszło w nocy, w ubiegłym tygodniu 21 lutego. Z terenu posesji w powiecie grudziądzkim zostały skradzione dwa ciągniki rolnicze o wartości ponad 280.000 złotych.
 
 
 
Z ustaleń policjantów wynikało, że sprawcy zerwali kłódkę z garażu, gdzie znajdowały się maszyny, a następnie uruchomili ciągniki i wyjechali z posesji taranując płot.
 
Policjanci po otrzymaniu zgłoszenia natychmiast przystąpili do działania. Zebrany w krótkim czasie materiał dowodowy i ich działania pozwoliły na wytypowanie miejsca, gdzie mogą znajdować się skradzione maszyny. Z tych ustaleń wynikało, że ciągniki zostały ukryte na terenie posesji w województwie pomorskim.
 
Kryminalni grudziądzkiej komendy pojechali tam i zatrzymali 30-letniego mieszkańca powiatu kwidzyńskiego. Na terenie jego posesji policjanci znaleźli obie skradzione maszyny.
 
Tego samego dnia 30-latek został doprowadzony do prokuratury w Grudziądzu, gdzie prokurator przedstawił mu zarzut paserstwa oraz zastosował wobec niego dozór policyjny, zakaz opuszczania kraju oraz poręczenie majątkowe.
 
Czynności w tej sprawie ciągle trwają.
 
{media load=media,id=8153,width=640,align=center,display=inline}
 
 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież