joomla templates top joomla templates template joomla

Wjechał autem do rowu. Po wyciągnięciu go kontynuował podróż. Miał 0.5 promila alkoholu. Policja zatrzymała go kiedy dotarł do domu

włącz . Opublikowano w Grudziądz powiatowe


 
0,5 promila alkoholu miał w organizmie 61-latek, który wjechał do rowu w miejscowości Dusocin w powiecie grudziądzkim. Policję o zdarzeniu powiadomił świadek zdarzenia, który pomógł mężczyźnie wydostać się z pobocza i wtedy wyczuł od niego alkohol.
 
Do zdarzenia doszło w środę 18 października ok. godz. 15:00. Do dyżurnego grudziądzkiej jednostki zadzwonił mężczyzna, który powiadomił o tym, że w miejscowości Dusocin samochód osobowy wjechał do rowu.
 
 
 
Zgłaszający powiedział, że pomógł kierowcy wydostać się z pobocza, i wtedy wyczuł od niego alkoholu. Mężczyzna zapisał numery rejestracyjne pojazdu i podał je dyżurnemu.
 
Policjanci ustalili właściciela samochodu i pojechali do jego miejsca zamieszkania. Zastali go na terenie jego posesji i go wylegitymowali. 
 
Okazał się nim 61-letni mieszkaniec powiatu grudziądzkiego. Badanie alkomatem wykazało, że ma w organizmie 0,5 promila alkoholu. Policjanci już zatrzymali mu prawo jazdy. Za jazdę pod wpływem alkoholu 61-latek dodatkowo stanie przed sądem. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje do 2 lat więzienia.