joomla templates top joomla templates template joomla

XX Konkurs Zręczności Powożenia Zaprzęgami

powiatgrudziadzki.pl; fot: Dominik Spychalski/eReporter24.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz powiatowe

Tradycyjnie dla uczczenia rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja w Świeciu nad Osą rozegrano zawody w powożeniu zaprzęgami. W jubileuszowym, XX już konkursie, organizowanym przez Wójta Gminy Świecie i Starostę Grudziądzkiego, wzięło udział 12 zaprzęgów parokonnych i 2 zaprzęgi kucyków. Swoim kunsztem, opanowaniem i zręcznością w obchodzeniu się z końmi miało okazję pochwalić się kilkunastu uczestników zaprzęgów z całego regionu.

W rywalizacji w powożeniu zaprzęgami parokonnymi bezkonkurencyjni okazali się: Rafał Paszyński i Joanna Kretkowska z miejscowości Wielgie (powiat lipnowski). W kategorii zaprzęgi jednokonne zwyciężyli Jan Nawrocki i Eugeniusz Paga ze Stadniny Koni w Nowych Jankowicach (gmina Łasin).

W konkurencji powożenia kucem triumfował Adam Kużaj z Wądzyna (powiat brodnicki). Puchary i nagrody najlepszym wręczyli: Przewodniczący sejmiku województwa kujawsko-pomorskiego Ryszard Bober, Wicestarosta Grudziądzki Marek Szczepanowski, Przewodniczący Rady Powiatu Grudziądzkiego Krzysztof Klonowski i Wójt Gminy Świecie nad Osą Ireneusz Maj.