joomla templates top joomla templates template joomla

„Jechał Pan autobusem albo tramwajem w godzinie szczytu, aby sprawdzić jak to wygląda” pytał prezydenta Grudziądza w rozmowie dziennikarz RMF pytający o ścisk w pojazdach

RMF FM/youtube włącz . Opublikowano w Grudziądz publicystyczny

 
Prezydent Grudziądza Maciej Glamowski był gościem radia RMF FM , gdzie rozmawiał o sytuacji COVID-19 w Grudziądzu, a także w grudziądzkim Szpitalu, działaniach służb pilnujących stosowanie się mieszkańców do panujących w czerwonej strefie obostrzeń, funkcjonowaniu grudziądzkiego Ratusza.  
 
Jednym z pierwszych pytań prowadzącego popołudniową Rozmowę w RMF FM Marcina Zaborskiego dotyczyło komunikacji miejskiej w Grudziądzu.
 
- „To co dzieje się w autobusach w Grudziądzu to skandal. Powinny być puste, a są pełne po brzegi, obostrzenia nie są przestrzegane” - mówił prowadzący rozmowę cytując wypowiedź jednego z mieszkańców Grudziądza.
 
 
W odpowiedzi prowadzący usłyszał, że władze robią wszystko aby były przestrzegane obostrzenia. Dopytujący prezydenta spyta czy ten w ostatnim czasie korzystał z komunikacji miejskiej.
 
- „Jechał Pan autobusem albo tramwajem w godzinie szczytu, aby sprawdzić jak to wygląda” - mówił dalej prowadzący.
 
Prezydent odpowiedział, że w zeszłym tygodniu podróżował komunikacją miejską w Grudziądzu, kiedy nie było jeszcze czerwonej strefy, a na przeszkodzie zwiększenia ilości kursów tramwajowych czy autobusowych stoi brak odpowiedniej ilości kierowców i taboru w zasobach miasta. 
 
W dalszej części rozmowy padły pytania o stosowanie się mieszkańcow Grudziądza do obostrzeń i o grudziądzki szpital.
 
- „Staramy się funkcjonować normalnie, ale dostosowujemy się do obostrzeń” - mówił w Popołudniowej rozmowie w RMF FM Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza, miasta, które znajduje się obecnie w tzw. czerwonej strefie. Zdajemy sobie sprawę, że to stan wojny z epidemią, więc musimy się do tego dostosować” - mówił dalej.
 
 
Prezydent zaznaczył, że służby miejskie robią wszystko aby szpital zajmujący się zakażonymi na COVID-19 mógł bez przeszkód działać.
 
- „Dla pacjentów covidowych mamy 485 łózek, z czego około 170 jest wykorzystanych. Jest około 300 łózek, które można wykorzystać, ale podkreślam, jest bardzo duża dynamika przyrostów. Te łóżka się bardzo szybko zapełniają” - powiedział.
 
- „Jest potrzebny dodatkowy personel w Grudziądzu, w tej sprawie współpracujemy z wojewodą. Brakuje specjalistów, brakuje lekarzy, brakuje pielęgniarek” - wyliczał prezydent,